Plíseň petůnií?



Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?)
22.8.2009 23:48

Padlí je houbová choroba, která napadá rostliny při teplém počasí. Napadá především listy a stonky rostlin, ale může se vyskytnout i na jiné části rostliny.  Na rostlině se objevují bělavé moučnaté skvrny, které jsou příznaky výtrusů houby, které byly na rostlinu zaneseny.   Napadené části rostliny je nutné včas odstranit, nejlépe spálit. Vhodný je postřik rostliny speciálními fungicidy.   Zdravím - Daniela.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 148.1 (?), 22.8.2009 19:59, zobrazeno: 15648x

Dobrý den, mám prosbu, do nedávna mi nádherně kvetly petůnky, na oknech dělaly jen radost, nyní se na listech udělaly šedé až bílé povlaky, jakoby ˇbyly poprášené, a chudinky chřadnou.Celé jsem je zastřihla, ale objevuje se to i v jiných květináčích.

Prosím poraďte, jak mohu zasáhnout?Má cenu ještě něco zachraňovat, anebo už mám jen pozbírat semena?

Děkuji za odpověď.Jana

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 64.7 (?), 22.8.2009 21:37

Jednozančně se nejedná o plíseň,ale PADLÍ. Letos jsem ho měla i miniviolkách. Doporučuji rychle postříkat (např.Rubiganem), jinak celá rostlina zahyne. Vašková

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
clea - (1) - 231.122 (?), 22.8.2009 22:02

Dobrý den, květinky zlikvidujte i když vím, že to moc bolí. Dám vám ale jednu dobrou radu na příští rok. Petunie a surfinie vysadˇte do zeminy s rašelinou a nebo do rašeliny. Od doby co to tak dělám, nemám problém s plísní na surfinkách . Přeji moc úspěchů v dalším pěstování. Alena 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 148.1 (?), 22.8.2009 23:12

děkuji za radu.Můžete mi prosím vysvětlit, co to padlí je a proč se dělá?Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 22.8.2009 23:48

Padlí je houbová choroba, která napadá rostliny při teplém počasí. Napadá především listy a stonky rostlin, ale může se vyskytnout i na jiné části rostliny.  Na rostlině se objevují bělavé moučnaté skvrny, které jsou příznaky výtrusů houby, které byly na rostlinu zaneseny.   Napadené části rostliny je nutné včas odstranit, nejlépe spálit. Vhodný je postřik rostliny speciálními fungicidy.   Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika