Myrta na balkoně



host - 162.10 (?)
17.9.2007 21:50

Zdravím,

také já úspěšně pěstuji již několik let myrty. Mám krásné čtyři velké myrty v jižních oknech a každý rok se mi daří z ostříhaných řízků namnožit malé myrtičky, které rozdávám svým přátelům. Ale letos byl na myrty opravdu špatný rok, protože sluníčko bylo extrémně ostré, myrty se mi za oknem připálily (stejné jako vinná réva), to se ještě nestalo. A také letos nechtěly pouštět kořínky. Tak tu vaší myrtu dejte pryč z ostrého sluníčka, i když je září, sluníčko je za oknem ještě pěkně jedovaté, zajistěte jí ale hodně světla a přiměřeně zálivky, ať nepřeschne nebo neuhnije. Myrta je opravdu citlivá na přesušení, ale i na přelití. Tak přeji hodně štěstí a držím palec, aby se té vaší rostlině dobře dařilo.

Helena

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Ciko - (2), 19.8.2007 17:34, zobrazeno: 8401x
Mám 15 let na balkoně (přes zimu doma) krásnou myrtu. Bohužel, už druhý rok se jí nedaří a letos vypadá na umření. Listy jí hnědnou a usychají. Je přesazená, vody má akorát, ale jedna větvička za druhou mizí před očima.Neumí mi někdo prosím poradit ? Mám ji moc ráda a nevím si rady. Děkuji předem za každou radu.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 204.208 (?), 19.8.2007 20:21

Myrta má ráda teploty okolo 22°C. Asi se Vám přehřála, protože letos v létě bylo několik dnů s tropickými teplotami. Vyžaduje časté rosení odstátou vodou. Také má ráda svěží proudění vzduchu a nesnáší suché ovzduší.
Nepíšete, kdy jste jí naposledy přesazovala?  Myslím si, že by se dala zachránit::  -přesadit do nového o trochu většího květináče, na dno udělat drenáž z kamínků na to zeminu smíchanou s částí rašeliny a písku. Celou jí sestříhnout (nebojte se toho) na jaře znova obrazí. Zazimovat v chladnější místnosti 7 až 10 °C, přes zimu jen málo zalévat. Na jaře začít přihnojovat organickým hnojivem - stačí jednou za měsíc. Nazapomeňte jí rosit a neměla by jí vůbec vyschnout zemina - má ráda hodně vody. Tak ať se vám jí podaří zachránit.  Zdraví Vás Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 162.10 (?), 17.9.2007 21:50

Zdravím,

také já úspěšně pěstuji již několik let myrty. Mám krásné čtyři velké myrty v jižních oknech a každý rok se mi daří z ostříhaných řízků namnožit malé myrtičky, které rozdávám svým přátelům. Ale letos byl na myrty opravdu špatný rok, protože sluníčko bylo extrémně ostré, myrty se mi za oknem připálily (stejné jako vinná réva), to se ještě nestalo. A také letos nechtěly pouštět kořínky. Tak tu vaší myrtu dejte pryč z ostrého sluníčka, i když je září, sluníčko je za oknem ještě pěkně jedovaté, zajistěte jí ale hodně světla a přiměřeně zálivky, ať nepřeschne nebo neuhnije. Myrta je opravdu citlivá na přesušení, ale i na přelití. Tak přeji hodně štěstí a držím palec, aby se té vaší rostlině dobře dařilo.

Helena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mihulka - (41) - 35.68 (?), 25.9.2007 19:43
Pred lety jsem si koupila 5cm velkou myrticku. Rostla a silila, ale behem meho pobytu mimo domov mi synek nechal myrtu uschnout. Celou jsem ji ostrihala a ona znovu obrazila a nyni je nadherna. Ma rada vlho, polostin, roseni a take ji pravidelne hnojim. Mihulka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 204.208 (?), 25.9.2007 22:08

Jani,  určitě máte radost, že se Vám podařilo Vaší myrtičku zachránit. Já jsem také takto zachránila již několik kytiček. Vždycky doplatily na to, že jsem odjela (třeba na dovolenou) a nepečovala jsem o ně sama. Tak ať se Vám i kytičkám daří.  Zdraví Vás Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika