Květina na severní stranu pro začátečníka



Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 23.66 (?)
22.3.2011 22:28

Dobrý večer, tak já nakupuji jen hotové sazenice. Máme toho opravdu hodně a neumím si představit, že bych vše měla pěstovat od semínek. Navíc sazenice už vidím jak vypadají, jakou mají barvu květy atd. Kupuji je jak v OBI, Bauhasu, Baumaxu, tak v zahradnictví. Podle toho co se mi líbí a hodí.Starkl je podle mě hodně drahý a na kvalitu nic moc. Je to ale samozřejmě věc názoru. Marcela

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 102.177 (?), 22.3.2011 10:43, zobrazeno: 22773x

dobrý den, chtěla bych vás poprosit o radu.. bydlíme v domečku čerstvě.. potřebuji nějaké kytičky na okno do truhlíku na severní stranu - přímé sluníčko tam nejde vůbec... nemám žádné zkušenosti s pěstováním rostlinek, tak kdbyste mi poradili i něco co není tak náročné.. díky vám moc :)

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 135.2 (?), 22.3.2011 12:55

Hlíznaté begonie a fuchsie jsou do stínu tradiční. Fuchsie rády trpívají na mšice. Obojí v bezmrazé místnosti i přezimuje (u begonií hlízy).        Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 35.114 (?), 22.3.2011 12:57

Dobrý den, teď mám v truhlících na severní straně (ale i všude jinde) macešky, petrklíče, narcisky, modřence. Na léto je osazuji begoniemi jak klasickými, tak převislými, fuchsiemi. Můžete dát voskovky, balsamíny - ty jsou pěkné spíš v níže umístěných květináčích nebo truhlících. Lobelky jsou klasické v trsech nebo převislé, a těm když se zadaří, tak také krásně přepadávají přes truhlíky.  Zahradničení je tak trošku pokus-omyl, musíte vyzkoušet nejen co se Vám líbí, ale jakým kytičkám se u Vás bude dařit. Já na severní straně mám i muškáty všech druhů a jsou také pěkné. Převislé nekvetou sice tak, jako na sluníčku, ale daří se jim také. Přeji Vám radost z kytiček. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 88.150 (?), 22.3.2011 20:05

děkuji vám za radu. ještě by mě zajímalo, kde je nejvhodnější květiny kupovat - starkl, obi nebo nějaké zahradnictví? a lepší kupovat semínka nebo už vyrostlé?

 

díky moc

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 134.79 (?), 22.3.2011 21:37

Starkl je pekelně drahý, Obi, Baumax atd. podle sezóny, zahradnictví záleží na tom, jak dobré máte v okolí svého bydliště. V podstatě se dá říct, že na to neexistuje jednoznačná odpověď. Ve velkých obchodech jsou sazenice, aspoň podle mých zkušeností, lépe chemicky ošetřené proti škůdcům. Zahradnictví by měla mít teoreticky větší výběr, ale nebývá to pravda, taky často prodávají jen to, co se v daný rok napěstovalo v Holandsku a jinde za hranicemi, kde je příprava sazenic doslova průmyslový obor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 135.2 (?), 22.3.2011 21:47

Určitě sazenice. Jinak záleží, jaké máte možnosti nákupu,  v HK nejlépe na trhu nebo v zahr.centru John, nejlevněji pak Hornbach + hypermarkety (ale kvalita jak kdy)...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 23.66 (?), 22.3.2011 22:28

Dobrý večer, tak já nakupuji jen hotové sazenice. Máme toho opravdu hodně a neumím si představit, že bych vše měla pěstovat od semínek. Navíc sazenice už vidím jak vypadají, jakou mají barvu květy atd. Kupuji je jak v OBI, Bauhasu, Baumaxu, tak v zahradnictví. Podle toho co se mi líbí a hodí.Starkl je podle mě hodně drahý a na kvalitu nic moc. Je to ale samozřejmě věc názoru. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika