Jak zaštipovat Surfínie?



host - 202.99 (?)
22.5.2008 9:45

Díky za drahé rady,to s tím množstvím hlíny mě velice překvapilo, ale nevadí, budu se snažit dodržovat alespoň hnojení a zálivku a tak kytičkám jistě vynahradím i menší množství zeminy! Mám doma již zmiňovanou odrůdu Giant Purple, tak jsem ráda, že patří k těm nejkrásnějším.Ještě jednou děkuji za vše, Katka.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 202.99 (?), 21.5.2008 9:04, zobrazeno: 22245x

Jsem úplná začátečnice, koupila jsem si do závěsu převislé surfínie, pořád někde hledám jestli je třeba surfínky zaštipovat, opakovaně a jak dlouho?Kolikrát postačí je zaštipnout a jak to poznám?Chtěla bych mít krásné převisy plné květů, umístění mám ideální pod stříškou a na jižní straně.Kolik by tam mělo být asi rozvětvení?Díky za každou novou radu! Katka.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 146.23 (?), 21.5.2008 14:33

Surfinii zaštipuji, pokud je sazenice malá a než se trochu rozroste a zahustí. Později pouze zaštípnu sem tam nějaký výhon. Popisované místo je ideální, ale pozor. Pokud vám surfinie hodně naroste a nejste celý den doma, je tu nebezpečí, že ji neuzaléváte. Velká rostlina má velkou spotřebu vody a přeschnutí jí neprospívá. Samozavlažovací nádoby jsou pro surfinie nejlepším řešením. Má velké nároky i na živiny, tak jako muškáty, hnojím s každou zálivkou poloviční dávkou toho kterého hnojiva. Pro růst potřebuje dostatek zeminy, tvrdí se, že na jednu rostlinu musíme počítat s 3 litry substrátu. Květina je náchylná k plísním, ze škůdců především asi k molicím.
Co do vitality růstu i kvetení, považuji odrůdu Purple či Giant Purple, potom Pink Vein a Rose Vein. Ostatní odrůdy mě nenadchly, bílá je pěkná v kombinacích.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 202.99 (?), 22.5.2008 9:45

Díky za drahé rady,to s tím množstvím hlíny mě velice překvapilo, ale nevadí, budu se snažit dodržovat alespoň hnojení a zálivku a tak kytičkám jistě vynahradím i menší množství zeminy! Mám doma již zmiňovanou odrůdu Giant Purple, tak jsem ráda, že patří k těm nejkrásnějším.Ještě jednou děkuji za vše, Katka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika