Granátovník



host - 76.122 (?)
27.1.2009 13:40

http://www.biolib.cz/cz/taxon/id62098/

Změnit češtinu se biologům nikdy nepovede, nepovedlo se jim to s pampeliškou, nepovede se jim to ani s ničim jiným.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

plinha - (2) - 26.235 (?), 9.12.2008 10:59, zobrazeno: 12337x

Dobrý den, poradíte mi někdo, zda se dá vypěstovat granátovník ze semínek získaných z běžně prodávaných granátových jablek? Má někdo nějaké zkušenosti a jaký je ten nejlepší postup? Nevíte zda stačí jen semínka zasadit? Za odpovědi předem díky.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
polinky - (2) - 44.213 (?), 9.12.2008 11:13

Určitě to zkuste, měli by vyklíčit.Hlavně až je vyndáte z plodu tak odsraňte dužninu.Zeminu bych zvolil klasický substrát s pískem či perlitem, nebo přímo výsevní substrát.Ale raději bych vyséval až v únoru-březnu a semena by měla být co nejčerstvější.přeji hodně úspěchů

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 200.171 (?), 9.12.2008 11:49

Dobrý den,

vypěstovat mladé semenáčky ze semínek granátovníku není vůbec problém. Sám jsem to zkoušel a je to celkem snadné. Jak je napsáno i v předchozím v příspěvku, je hlavně třeba očistit semínka od dužniny a vybrat si kvalitní a propustný substrát. Mladé rostlinky jsem vypěstoval asi do výšky 40 cm a pak jsem je zlikvidoval. Nejsou totiž moc atraktivní, mají malé drobné lístky, které přes zimu ztrácí a zůstane jen nevzhledné "koště". Takže jsem nevěděl co s nimi dál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
plinha - (2) - 26.235 (?), 9.12.2008 15:28

Děkuji za rady. Moje desetiletá dcera si vymyslela, že bude pěstovat granátová jablka, tak jsem se rozhodl ji ze začátku pomoci. Předem vím, že to zůstane na mé snaze. Ještě jednou díky za rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 190.65 (?), 26.1.2009 15:56

Dobry den, granatovnik se da krasně vypěstovat ze seminek plodu, ale nečekejte, že vam pokvete nebo bude mit dokonce plody.To byste jej museli naroubovat roubem z plodici rostliny.Ja sama jsem to nevěděla několik let:-)))...pořad jsem čekala a ono nic. Mam dva krasne stromečky, asi 5 let stare, na zimu opadaji, staram se o ně jako o fuksie.Na jaře jim dam sestřih jako u zminěnych fuksii a přesadim do nove hliny.Je sice pravda, že nekvetou, ale stromečky jsou to krasne:-)))...letos jsem koupila seminka granatovniku a z těchto by podle zahradnika měly vyrust plodici rostliny, necham se překvapit:-)))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 76.122 (?), 26.1.2009 19:32

To je nesmysl, neni důvod proč by neměly kvest, jen to chce čas. Ten kdo vám prodal ty semena který zaručeně pokvetou vás podved, kvetly by jakýkoli. Granátovníky se neroubujou, pokud se pěstuje odrůda tak se množí řízkováním.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 76.122 (?), 26.1.2009 19:42

Ano, normálně jsem zasadil semínko z ovoce a to vyklíčilo. Potom jsem ho přesadil ven a přenechal osudu. Kupodivu mu mráz ani trochu neublížil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 72.183 (?), 27.1.2009 12:03

Semena granátovníku klíčí snadno, bohužel pokud to není zakrslá varieta "nana" semenáče kvetou až za hodně let. Navíc často internetové obchody nabízí právě tyto "bezcenné" semenáče, které si každý může snadno vypěstovat. Nejlepší je řízkovanec z plodící rostliny nebo si rovnou přivést granátovník z dovolené u Středozemního moře, většinou moc nestojí.

Nejlepší je pěstování s vynášením na léto ven nebo přímo ve volné půdě venku. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 49.39 (?), 27.1.2009 12:09

Jenom pro pořádek: rostliny, jejíž plody jsou "granátová jablíčka" se správně jmenuje MARHANÍK. (Jaký je vznik tohoto jména, to bohužel nevím. A existuje-li rostlina s oficiálním názvem granátovník, to také nevím).

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 76.122 (?), 27.1.2009 13:40

http://www.biolib.cz/cz/taxon/id62098/

Změnit češtinu se biologům nikdy nepovede, nepovedlo se jim to s pampeliškou, nepovede se jim to ani s ničim jiným.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika