Durman



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 6.22 (?) 
21.7.2008 20:27

Pokud žloutnou listy.Příčina jsou škůdci a to svilušky.Postřik je na to Omite.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
host - 224.8 (?), 12.9.2008 17:38

Ahoj prosim o radu: muze stat durman venku i kdyz je 0stupnu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
dana smékalová - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (67) - 144.98 (?), 12.9.2008 19:36

Tak to raději ne.Durman nemá rád zimu.Jakmile trochu nachladne, tak je po něm.To se nám stalo loni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lenka Jeřábková - (5) - 49.118 (?), 1.12.2008 18:11

Taky pěstuji Durmany.Mám žlutý a růžový.Podle mých zkušeností mají rády velké květináče, hodně vody-podmiska je stále plná a při ztrátě barvy listů-blednutí-přihnojuji Kristalonem (Start, Květ a plod podle situace)a to bez ředění!!!,celou odměrku rovnou do podmisky s vodou.Listy reagují do druhého dne, krásně zezelenají.Ještě se mi nestalo, že bych nějakou kytku Kristalonem přehnojila.Koncem září je přenesu na chladnou chodbu, kde ještě kvetou.Není nutné dělat žádný řez.Kvetení na seříznutí není závislé, jako třeba u Ibišků, ale v posledních letech je seřezávat musím a to až na pětinu své velikosti, protože je už nemám kam dát.Ještě během zimy začnou obrůstat.Přez zimu zalévám jen občas, aby úplně neuschly.

Neseříznutý Durman kvete ještě v dubnu.
Neseříznutý Durman kvete ještě v dubnu.
Bez názvu
Bez názvu
Při vydatné zálivce a dostatku výživy,dokáže kvést i 50 květů najednou
Při vydatné zálivce a dostatku výživy,dokáže kvést i 50 květů najednou
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
babča - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 44.120 (?), 1.12.2008 18:42

Durman máte pěkný.Mrkněte na příspěvky -balkonové -pochlubte se svými kytičkami.Tam je DURMAN! Doufám že mi jednou taky tak naroste.Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
dana smékalová - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (67) - 144.98 (?), 1.12.2008 22:08

Jani, jestli myslíte ten můj, tak díky.Já ho vložím ještě jednou.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
dana smékalová - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (67) - 144.98 (?), 1.12.2008 22:29

Ten druhý je ale už z roku 2006,ten velký žlutý nám loni na podzim trochu přešel mrazem a no a nerozchodil to.Ale už se pěstují noví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
babča - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 44.120 (?), 2.12.2008 8:11

Tak přesně ten jsem myslela.Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marková Dana - (4) - 80.112 (?), 9.1.2009 16:25

Taky mám durmán žlutý, bílý a růžový.Loni mi přes zimu všechny velké zmrzly, protože jsem je nechala v garáži. Na jaře jsem zasadila malé co jsem měla nastříhané z podzimu. Všechny kvetly . Co jsem sadila do kontejnéru vyrostly do 1,5m a co jsem zasadila do země vyrostly do výšky 2,5m. Byly z jich hrubé stromy, že byl problém je dostat ze země . Jinak pokud dáte do kontejnéru na dno kravský hnůj , pak rostlinu a zasypete obyčejnou hlínou, nemusíte celý rok hnojit jen dobře zalévat a budou krásně kvést. Letos jsem to vyzkoušela u všech truhlíků. Na dno jsem na jaře dala kravský hnůj, pak sazenice, nakonec starou původní hlínu a celé léto jsem jen zalévala.  Ušetřila jsem jak novou klívu tak hnojivo a výsledek byl stejný.Dana 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Radulas - (3) - 205.65 (?), 21.3.2009 11:09
Hezký den, přeji. Tak jsem se nechal inspirovat krásnými fotkami a objednal jsem si Durman žlutý. Je to můj první, tak věřím, že jsem si prošel všechny rady a triky a podaří se mi to, co Vám na těch krásných fotografiích. Malé doporučení, objednal jsem u zahradnictví Lebiš a všechny rostlinky mi dorazily zdravé a silné. Můžu jen doporučit. Radim
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika