bougenvilea



host - 143.205 (?)
16.11.2009 8:45

Mohla by přežít když tam bude meně, třeba 18 stupnů, nebude na parapetu nad topením a bude mit dostatek svetla, nezalevaná.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
      
ella56 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (222) - 48.29 (?), 15.11.2009 13:13

Zdravím, letos jsem si také koupila tuto krásnou rostlinu, koupila jsem jí v srpnu, hodně malou, do podzimu se rozrostla a v říjnu teprve začala kvést, má lístky slabě fialové, zřejmě se nestačily vybarvit z nedostatku sluníčka, o srpna byla venku a v říjnu jsem jí přenesla domů, mám jí na okně v pokoji kde je 20°C, může tam být přes zimu, a jak jí zalévat když bude v teple, chladnou místnost nemám, děkuji za rady, Ella

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 143.205 (?), 16.11.2009 8:45

Mohla by přežít když tam bude meně, třeba 18 stupnů, nebude na parapetu nad topením a bude mit dostatek svetla, nezalevaná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
ella56 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (222) - 48.29 (?), 16.11.2009 10:55

Děkuji za radu a to ji nemám celou zimu vůbec zalévat, neuschne?E

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 4.182 (?), 18.11.2009 19:34

Přes zimu jí bude nejlépe v chladné místonosti na světle s teplotou 10-15 stupňů. Zalévám jí jednou za šest týdnů, a to jen malinko. Listy přes zimu opadají, ale na jaře znovu obrazí a taky se musí potom zastříhnout, aby se pěkně rozkošatila. Ať se daří . Zdraví Magda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
ella56 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (222) - 48.29 (?), 18.11.2009 23:01

Bohužel chladnou místnost nemám, pořád rozkvétá víc, zatím je celá krásně zelená, třeba si na to teplo zvykne a nebo si budu muset zvyknout já a vypnout topení a to pak nevím, kdo to spíš přežije, zdraví Ella

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ella56 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (222) - 48.29 (?), 7.4.2010 7:21

Tak kytička zimu přežila, narostly jí dlouhé výhony a nevím jestli ji už mám ostříhat, nebo ještě počkat a jak hodně stříhat, poradí kdo má zkušenosti, přikládám foto, dík,Ella

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.182 (?), 5.5.2010 23:38

Moje buganvilka taky přežila ve zdraví zimu. Sice neměla tak dlouhé šlahouny jako ta vaše ale zkrátila jsem ji přiměřeně na všech koncích aby se hezky rozkošatila. Nastříhané řízky jsem dala do vody. Zatím mi neuvadly täk uvidíme jestli pustí kořínky. Nevím jestli musí být konce dřevnaté nebo zelené, mám öbojí tak se nechám překvapit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 82.13 (?), 11.5.2010 10:57

Také mám jednu - fialovou. Přivezla jsem si 3 řízky z Chorvatska a všechny pustily kořínky. Mám ji už asi pátý rok, na podzim - bohužel, když kvete nejvíc, ale už hrozí mrazíky -  ji trochu ostříhám, aby se mi vůbec vešla do bytu k přezimování, dávám ji do chladné ložnice k oknu. V zimě zalévám tak jednou za měsíc, aby úplně neuschla. Některé listy opadají, ale bez problémů zase obrazí. Na jaře ještě přistřihnu, aby měla nějaký tvar a dávám ji na západní stranu, kde má hodně sluníčka celé léto. Hnojím a zalévám - roste jako z vody a krásně kvete. Je nenáročná a vydrží i vítr a déšť. Hodně úspěchů a radosti přeje Romana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
silvie - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (128) - 163.103 (?), 18.5.2010 16:41

Dobrý den, koupila jsem si Bougenvileu v Globuse, mám dvě, ale nejsou moc narostlé, byly už tam jen také zbytky těchto krásných květin.Pošlu fotky, napište prosím, jestli jste je měli taky tak malé a vypěstovali jste z nich krásné rostliny.Zasadila jsem je do závěsných květináčů a mám je na schodišti, venku si myslím, že je pro ně ještě zima, máme tu 8-9st.v noci i 6st.,tak se o ně bojím.Děkuji!

Bougenvilea koupená před týdnem
Bougenvilea koupená před týdnem
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 143.253 (?), 18.5.2010 21:12

Dobrý večer, zrovna ty samé jsem si koupila v Globusu já, přesadila jsem je jen do o něco větších květináčů než byly a mám je ve skleníku u nás je taky zima a prší, tak jsem taky zvědavá co z nich bude.P. Magda je má nádherné.Marie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika