Ako sa vola tato rastlina?



Kiki2 - (7) - 135.85 (?)
30.9.2009 13:37

Je to Apténie srdčitá. Loni jsem si kousek přivezla z Řecka, zasadila doma do skalky a celé léto byla úžasná, nádherně kvetla... potřebuje hodně sluníčka. Bohužel jsem ji přes zimu nechala v záhonku, a tak uhynula. Letos jsem si přivezla zase kousek, mám ji zase ve skalce a je už nádherná. Ale na zimu ji schovám domů do květináče a na jaře ji zase přesadím do skalky.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

cikitka - (2) - 170.238 (?), 5.8.2009 18:55, zobrazeno: 9429x
Dobrý den, pred rokom sme si kupili jednu rastlinku a zasadili ju do truhlikov spolu s kosmatecom sedmikráskovým (na doporučenie predavačky). kedže sme však pestovatelia - amatéri, nezapamätali sme si jej názov... :) Problém je, že v jednom truhliku nam začala kvetinka trpiet zrejme nejakou chorobou, jej stonky sú akokeby skornatené... Vedel by mi prosím niekto poradit ako sa kvetinka na obrázku vola a čo to je za chorobu? Vopred veľmi pekne dakujem za tipy a rady. Eva
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 48.243 (?), 5.8.2009 19:49

Je to Aptenia cordifolia.

Nezničitelná kosmatcovitá kytka. Po zmrzlých ji vysadím ven na plné slunce, zálivka přiměřená, ale snese sucho i bahno. Koncem léta začne kvést drobnými červenými květy. Před příchodem mrazů ji vyryji z truhlíku, otřepu z kořenů zem, zabalím do novin a dám do nemrznoucí místnosti. A po zmrzlých zase ven a tak pořád dokola. Pěstuji ji desítky let tímto způsobem. Dřevnatění stonků není nemoc, starší stonky prostě dřevnatí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
cikitka - (2) - 170.238 (?), 5.8.2009 22:45
:D dakujem za pomoc a rady, to ste ma potesili. Eva
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 164.2 (?), 6.8.2009 9:20

Naprosto souhlasím, mám ji také již několik let, jak se jmenuje sice nevím, ale já ji mám v hlíně celý rok, od jara venku a to i v záhoně podle mých zkušeností ji to i víc svědčí, víc se mi tak rozrostla, protože stonky snadno zakořeňují při styku s hlínou po celé délce.Snadno se množí, stačí uříznout kus stonku a ve vodě pustí kořeny.  Přes zimu ji mám na okně v místnosti kde se netopí a méně ji zalévám. Ale ze začátku jsem ji měla jako pokojovku celý rok doma a byla taky v pohodě. Mimo mrazu prostě vydrží všechno. Hanka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Kiki2 - (7) - 135.85 (?), 30.9.2009 13:37

Je to Apténie srdčitá. Loni jsem si kousek přivezla z Řecka, zasadila doma do skalky a celé léto byla úžasná, nádherně kvetla... potřebuje hodně sluníčka. Bohužel jsem ji přes zimu nechala v záhonku, a tak uhynula. Letos jsem si přivezla zase kousek, mám ji zase ve skalce a je už nádherná. Ale na zimu ji schovám domů do květináče a na jaře ji zase přesadím do skalky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika