živý plot jako zástěna u bazénu



kesnerova - (5) - 157.147 (?) 
4.3.2008 12:03, zobrazeno: 13423x

Prosím o radu jakou rostlinu nechat proplést skrze drátěný plot na léto, aby bylo koupání v  bazénu  více v soukromí. Plot i bazén je blízko u cesty. Napadla mě rostlina fazole. Co myslíte, je rychle rostoucí? Nebo víte o nějaké jiné lepší rostlině? Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 4.3.2008 12:39

Myslím, že je to dobrá volba. Fazole je velmi rychle rostoucí, většina druhů ale dosahuje podstatně větších výšek než obvyklé ploty. Proto bych doporučil těsně před plotem natáhnout rám s tyčkami či provazy. Snadněji se taky budou rostliny na podzim odstraňovat.
   A nechcete tam vysadit nějaké dřeviny - napořád?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kesnerova - (5) - 157.147 (?), 4.3.2008 12:55

Dřevinu nebo keř bych ráda. Máme na zahrádce ze dvou stran tuje a z té čelní volné jen okrasné rostliny. Ale v části bazénu bych s nějakými tújemi nebo něčím jiným ráda počítala. Myslela jsem, že bych vysázela obojí a pak fazole až např. ty tuje povyrostou, vyplevala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 151.203 (?), 4.3.2008 21:14

Vy nám vůbec nepřejete. Co hezčího když človíček jde po ulici může vidět  v zahradě než pohledné druhé pohlaví u bazénu.

Ale zapomněla jste na to podstatné. V jaké lokalitě (nadmořská výška, typ půdy apod.)  máte zahradu. Nicméně mám pocit, že jste rozhodnutá pro fazole, jen nevím co budete dělat než vyrostou do intimní výšky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika