Propojení barelů na vodu



host - 132.15 (?)
25.5.2009 18:48

Můžu se zeptat, jak nejlépe propojit dva barely pokud nejsou zakopané? Řešení pomocí spojených nádob se mi moc nelíbí, protože bych je nesměl úplně vyčerpat a výpusti nemají... Děkuji za radu

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 162.67 (?), 31.7.2008 14:45, zobrazeno: 31439x

Dobrý den,

koupil jsem 2 kubíkové plastové nádrže v kleci a nyní je chci zakopat pod zem, kde budou sloužit jako zásobárna vody na zavlažování. Nemáte někdo zkušenosti s jejich propojením? Poraďte prosím, jak propojení nejlépe vyřešit. Díky.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 31.7.2008 14:52

Nejsnadněji asi vrchem tuhou hadicí jako spojené nádoby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 162.67 (?), 31.7.2008 15:00

Spíš jsem myslel, že spodem, kde jsou výpustné ventily... jen nevím, zda tuhou hadicí nebo obyčejnou silnější hadicí... nechci do nich moc řezat, i když jeden otvor na přepad budu muset stejně vyřezat...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?), 31.7.2008 15:02

Tím vrchem to máte jednodušší, nemusíte nic řezat. Ta hadice musí ovšem v obou nádržích dosahovat na dno a musíte ji předem naplnit vodou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 162.67 (?), 31.7.2008 15:23

ale co když vyčerpám vodu v obou nádržích? To zase budu muset zalejvat hadici? to mi nepřijde moc efektivní...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
MArty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (111) - 187.141 (?), 31.7.2008 17:01

Není důvod proč do barelů řezat - stačí 2 T kusy - pomocí jednoho spojíte spodní výpustné ventily (kohouty bych ale ponechal aby se nechal jeden či druhý barel zavřít) a druhý dáte jako T nožičkou nahoru a tam připojíte rouru tak dlouhou (vysokou) jak vysoko budete chtít mít hladinu v barelech. Na výstup bych dal ještě třetí ventil. Výhodu dvou ventilů ponechaných u barelů vidím v tom, že lze jeden barel napouštět a současně z druhého zavlažovat. Voda, kterou napouštíte se tak má šanci trochu ohřát a nebudete zalévat přímo studenou vodou.

V souvislosti s tím zakopáváním mám dotaz: Budete zakopávat barel tak, aby i vrchní cást barelu byla v nezámrzné hloubce, nebo myslíte že díky výšce barelu (dno se dostane do nezámrzné hloubky) bude stačit zakopání barelu jen po horní plnicí otvor?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 31.7.2008 18:04

Neumím si představit zakopat barely až po horní otvory a potom manipulovat s výpustnými ventily dole.
   Myslím si, že zakopané barely není nutné na zimu zcela vypouštět. Stačí postavit nějaké dřevo do vody, případnou malou změnu objemu plast vydrží. Někteří nevypouštějí ani barely volně stojící. Já teda ano. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MArty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (111) - 187.141 (?), 31.7.2008 19:00

No jo to máte pravdu, nějak jsem to s těmi kohouty nedomyslel. I když by to uržitě nějak vyřešit šlo - třeba nějakou šachtičkou nebo otočením barelů kohoutky dolů z kopce. Určitě by ty ventily mohly být výhodné např kvůli případným opravám nebo odkalování a čištění barelů. Stejně bych ale výsledné řešení nechal na majiteli / tazateli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 221.214 (?), 7.8.2008 18:07

Zakopání je dost pracné, jak to budete čistit (jestli to chcete  plnit děšťovkou, tak musíte s čištěním počítat) a voda bude stále dost studená. Problém bude i s přepadem. Kohout v zemi jde ovládat tyčkou, kterou musíte vést zemí v poměrně těsné trubce.Řešil bych to ponecháním nádrží na povrchu, lze tjezamaskovat (já je natřel na černo a docela to jde) např. i nějakou popínavkou. Na barel bych napojil hadci k ke kapkové závlaze - tam je třeba spád tak cca 50 cm a sehnal bych časový bateriový spínač. Prý existují. Já to vyřešil tak, že mně čerpadlo napumpuje ze studny 3 x týdně vodu do sudu u skleníku (200l), který má v sobě 50 l soudek plný vody. Ta je v něm stále a přihřeje čerstvou vodu. Na velkém suudu je přívod veden přes.plovák (jako v nádržce splachovadla), který zabraňuje přetečení. Chod čerpadla je nastaven na 10 minut, běží podstatně kratší dobu, protože jej vypne plovák. Později, kdy hladina poklesne, není čerpadlo pod proudem a nic se neděje. Proud tedy potřebuji jen u studny k čerpadlu, zbytek funguje   samospádem. Skleník se tak celou sezonu zalévá sám kapkovou závlahou a nemusím se starat. Koncem léta trochu zálivku ještě omezím, protože většinou  rajjčata již dozrávají a okurky jsou díky plísni v pekle. Vyzkoušené, rfunguje to. Asi to doplním těmi PET lahvemi na přitápění, jak tu někdo psal.

Šel by také využít elektricky ovládaný ventil z přívodu vody do pračky a k tomu časový spínač. pak není potřeba čerpadlo, vodu berete z vodovod. řádu. Ze studny je ale podstatně levnější, neplatíte stočné. Přívod do skleníku nemusíte moc zakopávat (je to stejně jen letní záležitost) a protože tam nebude prakticky žádný tlak, svařte si potrubí sám.Není to tak složité a svářečka se dá půjčit za pakatell. jen ze začátku kontrolujte po každém sváru, zda jste trubku svárem neucpali a když to jen trochu půjde, dejte tam vypouštěcí ventil.. Na zimu bych dal do nádrže asi 3 prázdné uzavřené plast. lahve zatížené tak. aby byly zhruba v prosředku a na provázcích asi v polovině výšky sudu. Pak to neprasne - ale raději bych nádrž vypustil.

Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 132.15 (?), 25.5.2009 18:48

Můžu se zeptat, jak nejlépe propojit dva barely pokud nejsou zakopané? Řešení pomocí spojených nádob se mi moc nelíbí, protože bych je nesměl úplně vyčerpat a výpusti nemají... Děkuji za radu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika