kalové čerpadlo s noži



host - 98.25 (?)
12.1.2009 19:17

Koupil jsem na podzim kalové čerpadlo s plovákem DAE SEPTIK 600, 230V. Malé, ale čerpá a funguje zatím dobře. Připojovací kabel ohebný a dostatečně dlouhý. DK

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 87.194 (?), 12.1.2009 19:09, zobrazeno: 10890x

dobrý den, zvažuji koupi kalového čerpadla s řezacím ústrojím, máte někdo s tímhle zkušenosti?děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 98.25 (?), 12.1.2009 19:17

Koupil jsem na podzim kalové čerpadlo s plovákem DAE SEPTIK 600, 230V. Malé, ale čerpá a funguje zatím dobře. Připojovací kabel ohebný a dostatečně dlouhý. DK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 87.194 (?), 13.1.2009 19:58

zkoušel jste s tím čerpat např.  septik nebo žumpu?děkuji za reakci

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 56.73 (?), 16.1.2009 18:03

asi pred dvomi rokmi sme na chalupu kúpili takéto čerpadlo, výrobcom je česká firma. Čerpáme ním žumpu, do ktorej používame prípravok Bacti. ˇKeď som chcela žumpu čerpať druhý krát, skoro som doslala infarkt, čerpadlo nefungovalo! Našťastie mi pred tým maliar natierač ukázal, ako uvoľniť a vyčistiť zámek na dveřích z roku asi 1926. Tak teraz vždy najskôr týmto prípravkom uvolním hriadel a čerpadlo funguje. Až na tuto chybu, jsem s čerpadlem spokojená. (Oslovená firma se mi, pochopitelně neozvala, tak nevím, co to je za problém).Gabriela s

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 3.83 (?), 18.1.2009 12:19

Takovéto čerpadlo DAE používám již cca 10let.

Do žumpy je vhodné přidávat naprosto pravidelně bakteriální přípravky pro rozklad kalů-žumpa nazapáchá a kaly se naředí-čerpadlo se tolik nanamáhá při práci.

Pokud je převaha tuhé složky, je vhodné při čerpání přidávat vodu do žumpy.Myslet si, že čerpadlem odstraníte suché nebo extrémně husté kaly by bylo velmi naivní.Čerpadlo potřebuje při práci velký podíl tekutého nosného média-vody.

Co se týče zaschnutí kalů v čerpadle mezi jednotlivými čerpáními- každému by snad mělo být jasné, že po skončení čerpání kalů je třeba čerpadlo ponořit např.do dešťové vody nachytané do sudu a celý systém čerpadla ponechat v chodu tak dlouho, dokud na výstupu neteče čistá voda.Navíc by mělo být samozřejmé po skončení práce zkontrolovat stav řezacích nožů a případně jejich prostor vyčistit např. drátem na konci ohnutým.Ať Vám slouží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 56.165 (?), 21.1.2009 23:38

nepomáha.drát se tam nevejde. Ale díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 104.32 (?), 20.5.2010 13:48
Mohu se prosim zeptat jake bakterialni pripravky pouzivate, nebo jsou pro tento ucel vhodne? Dekuji Jirka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika