Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Toto jsem dělal na chalupě asi před 30 lety, funguje bez oprav do dnes, jen občas vyměním kohout.

Základem je 3/4 coulová trubka, na kterou jsem si nechal vyřezat závit po celé délce, asi 12 cm.  Na sud jsem namaloval asi 10 cm nade dnem obrys otvoru pro trubku, po obvodu co nejhustěji vyvrtal díry tenkým vrtáčkem, ostrým malým majzlíkem prosekal zbývající kov mezi otvory a díru začistil kulatým pilníkem. Na trubku z každé strany našrouboval 3/4 coulovou matici, která má z jedné strany široké osazení - tenkrát se běžně prodávala a snad i dnes a tyto k sobě pevně utáhl. Původně jsem dal mezi stěnu sudu a matici gumové těsnění, to při utahování ustřelilo ven, poté obyčejnou koudel natřenou fermeží, neustřeluje a drží dodnes. Zvenku pak spojku a do ní kohout, dříve obyčejný šroubovací, nyní kulový. Hadici tam nemám, vodu napouštím do kýblů či konve.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 15 a číslo 16.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika