Vertikutace



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
host - 224.41 (?) 
25.10.2012 7:51

Termín vertikutace trávníku

U užitkových trávníků se doporučují ročně dvě aplikace:
jarní termín duben-polovina května (při brzkém jaru již konec března)
podzimní termín konec srpna -září

U sportovních a extrémě zatěžovaných trávníků se provádí i vícekrát do roka, vždy s ohledem na aktuální stav drnu.

---- tak pravi odbornici

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
host - 224.41 (?), 25.10.2012 7:57

anebo dalsi :

Kdy je vhodná doba na vertikutaci?
Vhodná doba pro vertikutaci vašeho trávníku je na jaře a pak v ranném podzimu. Především záleží na klimatických podmínkách daného regionu. Nemějte obavy, že vertikutací svému trávníku uškodíte, právě naopak. Pokud trávník přihnojíte vhodným trávníkovým hnojivem a podle potřeby dosejete regenerační směsí budete překvapeni jak rychle se obnoví perfektní vzhled.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 224.41 (?), 25.10.2012 8:02

anebo :

KDY?

Vhodná doba pro vertikutaci je na jaře, a pak v ranném podzimu. První vertikutační období je na přelomu března a dubna, druhé vertikutační období začíná koncem srpna a trvá až do konce září. Záleží na klimatických podmínkách.

Pozn. Vygooglit po zadani vyrazu "vertikutace" se daji desitky ceskych odkazu. A jsou zrejme na lepsi odborne urovni v porovnani s "ja bych..."

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 53.1 (?), 22.3.2013 17:15

Dobrý den, jde použít válec s hroty místo vertiktace zapřahnutý za zahradní traktor? Mám velký pozemek (téměř 4000m) a vertikutátory vhodné na takové plochy stojí ranec. Předem děkuji za rady

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.113 (?), 3.4.2013 14:32
Válec s hroty je spíše jednoduchým aerifikátorem(provzdušňovačem) nikoli vertikutátorem(prořezávačem). Pokud potřebujete odstranit stařinu a prořezat drn aby se rozdělily odnože a podpořil další růst a houstnutí trávníku tak vertikutujte. Pokud potřebujete vylehčit a provzdušnit půdu tak aerifikaci i s pískováním.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.193 (?), 7.4.2013 22:03

děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 231.115 (?), 9.4.2013 21:05

dobrý den, co myslíte? vertikutovat tento víkend, nebo ještě týden počkat, tráva terpve začíná růst. děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 235.91 (?), 9.4.2013 21:19

Pokud jste někde z vyloženě teplé nížiny a pokud se Vám vyhnulo minulotýdenní sněžení, pak třeba u Vás tráva už může být dostatečně probuzená. Pokud není, počkejte klidně i dva týdny. Nechtějte to uspěchat, trávě byste tím mohl jen uškodit.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 172.200 (?), 12.4.2013 12:28

Vertikutaci jsem již provedl včetně a to i včetně vyčesání pomocí pružin. Překvapilo mne však množství té stařiny co jsem z trávníku vyhrabal a odvozil. Je jí mnohem víc než zrajícího koumpostu s kterým jsem ji chtěl smíchat. Co s ní? :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 64.22 (?), 2.4.2013 21:54

Má cenu už vertikutovat? Počasí se střídá mezi mrazem, sněhem, sluníčkem atd...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika