Spálený trávník od hnojiva



host - 198.206 (?) 
14.5.2007 9:20, zobrazeno: 31852x
Pohnojila jsem trávník trávníkovým hnojivem Sedoscote od Agrobio. Hnojivo jsem rozvezla navečer a bohužel hned nezalila. Druhý den trochu sprchlo. Po třech dnech vidím že trávník začíná být spálený-zatím tak z 20%. Tak jsem ho včera hodně prolila vodou. Dá se to ještě zachránit když ho budu hodně zalévat a nebo se trává spálí i skořínky a už se neobnoví. Jak jinak ho ještě zachránit?
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 215.1 (?), 14.5.2007 9:50
Utopte ho ve vodě a příště hnojte méně.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 215.1 (?), 14.5.2007 11:02
Mimochodem, na trávník je nejlepší obyčejné granulované hnojivo v kýblu za 200,- Kč , k dostání v každém marketu nebo lepším obchodě. Ještě se mi nestalo, že bych trávníku ublížil a to nijak nedávkuji, prostě ten trávník pohážu hnojivem  a důkladně pokropím. Nejlepší je hnojit před deštěm.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 198.206 (?), 14.5.2007 12:00
Taky se mi to podařilo poprvé v životě. A že už hnojím nějaký čas! Tohle bylo ale divný hnojivo, byly tam granulky + nějaká drť vypadající jako prášek na praní. Jsem blb a vícero už si takové hnojivo nekoupím. A to prosím stálo 104/1kg. Takže docela dost. Kupuji 3kg/80,- a nic jsem ještě nepokazila. Až teď....Věřím v bouřky a lijáky - snad mě můj zelený koberec zachrání.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 209.225 (?), 13.3.2010 11:47

Spálený trávnik, k stavu došlo pri slabej závlahovej dávke, alebo k vyššej 1rázovej dávke hnojiva, v nesprávnom termíne, takýto trávnik navrhujem vertikutáciou ošetriť, prehrabať, zapieskovať a dosiať vhodnou zmesou, ak je príliš utlačený navrhujem aerufikáciu s pieskovaním, u vás, ak máte tendenciu popáliť trávnik granulovanými hnojivami, navrhujem, hnojivá ako floralon alebo kristalon na trávniky, hnojivo sa mieša s vodou a lahšie sa aplikuje, a nikdy sa stým nespáli, pri správnom miešaní, a ešte, hnojí sa ráno alebo večer, nie za prudkého slnka, + dostatočne zaliať, hnojivo sa hnojí každé 2-3 týždeň, je to pracnejšie ale vyhnete sa spáleniu, pokiaľ dávka nieje odborne aplikovaná.

Martingardi@gmaill.com

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 250.138 (?), 13.3.2010 12:45

To s tou vertikutací, přehrabování atd. jsou pěkné ptákoviny. Fakt nechápu jak může někdo na trávník popálený hnojivem radit takové hlouposti. Rádce vůbec nechápe jak funguje živá příroda.  By mě fakt zajímaly myšlenkové pochody, které vedou k takovým radám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 156.171 (?), 17.7.2016 14:26
Ing. Ferda je jiste znalec, ale místo kritiky, kdyby raději pripojil radu..kritizovat umi každý..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika