Nový trávník - problémy



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
      
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?) 
1.6.2012 13:25

Při kvalitním osetí a závlaze musí trávník za pět týdnů vypadat zcela jinak. Ještě mě napadá, jestli vám to těsně po vzejití nepomrzlo, myslím na silnější přízemní mrazy, které byly okolo 18. května?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 1.6.2012 14:29

Trávník je jednoznačně drnovitý. Nebyl založen správně.  Vynechání válcování bylo chybou.Možná lze doporučit přejet bránami či vertikutátorem a převálcovat. Navím ale, jestli na tento drsný zásah není trávník příliš mladý

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 1.6.2012 14:55

Vertikutace je pro mladé trávníky nevhodná, dojde k vytrhání nedostatečně zakořeněných rostlinek ze země. Pokud je zemina kvalitní (o čemž pochybuji), řešil bych to sečením (dobře nabrousit nože sekačky) na výšku cca 8 cm a vytrvalou zálivkou, nepřipustit vyschnutí - mělo by dojít k postupnému zahuštění. Případně větší holiny opět dosít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
volkij - (6) - 131.245 (?), 1.6.2012 15:09

Vertikulace bych se také bál. Viděl jsem jak vypadá rok starý trávník po vertikulaci a je to hrůza.

Máte pravdu, zemina není moc kvalitní, je tam rozvežená skrývka ornice ze základové desky. Ještě před 3 lety to bylo pole.

Sekačku se chystám v nebližší době zakoupit takže předpokládám že nože budou ostré, nicméně sekat na 8cm je zatím trochu scifi, protože většina trávníku je vysoká cca 5cm, někde podstatně méně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 255.24 (?), 1.6.2012 21:00

... vidím to na chudou vyčerpanou půdu. Zkuste kus trávníku hnojit intenzivněji, jestli bude reagovat, a podle výsledku bych řešil co dál. Jinak se vám velmi brzy uchytí pionýrské plevele, které trávu vytlačí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 1.6.2012 21:08

Zkuste si zkušebně vysít trávník pouize do vlhkého písku. Uvidíte jak vám raketově vyraší a jak bude kompaktně hustý.  A přitom písek rozhodně přemírou živin neoplývá. Trávník v chudé půdě začne strádat až později. Pak je přihnojování nutné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
volkij - (6) - 131.245 (?), 1.6.2012 21:34

co je myšleno inzenzivnějším hnojením? je na to vhodný ceretit který jsem zmiňoval nebo něco jiného?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 97.235 (?), 1.6.2012 22:06

Měl byste opatrně přihnojit co nejdřív.Ty tmavě zelené fleky co jste způsobil tím nepravidelným pocukrováním hnojivem je to čeho potřebujete dosáhnout na celé ploše.To hnojivo bude v pohodě, ale důkladně si přečtěte návod a lehce uberte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.7 (?), 1.6.2012 22:15

Byl jsem se před pár dny proletět a obdivoval jsem kousek za vsí nádherně rovné travnaté letiště. Ptal jsem se, jak udržují ten krásně rovný, hustý trávník, na nemž hladce startují a  přistávají ultralighty i rogala. Odpověď jednoduchá - 1x za rok to přejedou bránami a uválejí hodně těžkým válcem. Sečou ´pravidelně, trávu neodklízejí. Hnojení žádné..Dělají to tak 15 let, před tím to bylo pole.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 97.235 (?), 1.6.2012 22:21

To je ono.Buď budu mít šlechtěný trávník bez jakéhokoliv plevele o který se musí člověk do zblbnutí starat a nebo takový jaký jste při létání obdivoval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika