Kvalita travního osiva



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 93.178 (?) 
4.5.2009 15:29

Tahle záležitost mě taky dost zajímá, chtěl bych vybrat osivo pořádné. Abych to nemusel později předělávat. A co třeba nějaké golfové směsi od Barenbrugu? To by nebylo na zahradu vhodné?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 79.170 (?), 16.5.2009 18:04

Ja som vlani použil na asi 150 m2 osivo Wolf-Garten Supra. Som s ním vrcholne spokojný. Osial som podľa návodu, použil štartovacie hnojivo, polieval 8x denne, aby vrchná vrstva pôdy nevyschla. Po dvoch či troch mesiacoch boli u mňa dvaja záhradníci a nechceli veriť, že to nie je položený koberec.

Ja viem, že to osivo je drahé, ale „každá legrace něco stojí“. Pekný trávnik nie je zadarmo. A tento je naozaj pekný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 63.128 (?), 9.4.2013 21:05

Pane, Barenbrug testuje sve odrudy po celem svete, nikoliv pouze pro klima v Holandsku.To by daleko nedošel... Navic prave odolnost proti chorobam maji jejich travni odrudy spickovou

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 214.22 (?), 10.4.2013 1:52

Mám osivo od firmy Rožnovská travní semena s.r.o a jsem nadmíru spokojený.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
kf - (1) - 221.244 (?), 5.5.2009 19:13

Jednoznačně bych použil luxusní rekreační směs od osevy choceň.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 214.234 (?), 5.5.2009 19:30

Zatravněná plocha asi 150m2 a po trávě se pohybují lidé i děti - trávník by měl být schopen zvládat nějaké sešlapávání... Před lety jsme řešili problém s tím, že kolem domu v místech, kde jsme se intenzivně pohybovali my a naši psi, byl trávník fakt bídný přes to, že jsme s ním dělali všeliké psí kusy. Nakonec to skončilo nákupem asi 100m2 dlažby. Takže na takovou plochu bych vybíral spíš dlažbu než osivo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 93.178 (?), 6.5.2009 9:49

Pokud jde o Osevo Choceň, nepodařilo se mi nikde nalézt složení toho osiva - jaké trávy a v jakém poměru jsou v něm zastoupeny. Dá se to někde nalézt?

A návrh všechno pokrýt dlažbou je dost radikální, nerad bych měl ze zahrady heliport 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 190.114 (?), 8.5.2009 10:03

Osevo Chocen mohu doporucit.

Dodani od objednani 2-3 dny. Domluva telefonicky, e-mailem. Jednani vynikajici

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 248.30 (?), 8.5.2009 11:00

Mají tam uvedeno i podrobné složení směsi. Navíc se zdá, že Uni Choceň používají do směsí i druhy trav užívané Barenbrugem. Pokud je tedy kvalita na stejné úrovni a převažuje vstřícné jednání a různé hmotnosti balení, asi nebude co řešit. Díky za inspiraci!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 8.100 (?), 13.5.2009 15:57

Rád bych se připojil do diskuze se svým dotazem.Rovnou přiznávám, že jsem v trávníkách absolutní analfabeta a na osiv se chystám poprvé. Z místní diskuze mě tedy láká směs od Osevy Choceň. Mám podobné nároky jako "brouzdalek" - tedy zahrada s předpokládaným velkým zatížením od dětí, část v téměř permanentním stínu. Proto bych volil KORZO – UNI 5 rekreační parková směs. Nevíte náhodou něko jak je to s nutností sečení a tedy i množstvím odpadu u této směsi? Dali byste do stinných míst speciální směs PARKOVÁ SMĚS DO POLOSTÍNU – UNI 11, nebo vše osít stejnou UNI 5?

Díky moc za radu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika