Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Ahojte,

chcel by som Vás poprosiť o rady. Pred 3 rokmi nám prerábali záhradu a vysievali nový távnik. Vtedy som trávnik nejak neriešil, čo bola chyba :)
Na navezenú zeminu naniesli cca 3 cm trávnikového substrátu a nasiali osivo.

No a tu sú dve otázky, neviete na základe fotiek určiť, aký približný obsah jednotlivých trávnych druhov tá zmes mohla obsahovať? Názov neviem a už ho ani zistiť nedokážem. Tráva od začiatku určite nie je okrasná, reprezentatívna, skôr mi to príde ako niečo športové. Nejaký malý podiel Kostráv tam bude, ale celkový dojem trávnika je "tvrdší na chodidlo", farba aj bledšia aj tmavá, hrúbka listovej plochy skôr hrubšia, niekde aj 2-3 mm. 
Momentálne mám viacero problémov, závlaha je automatika, 2x týždenne na cca 20 min pri rotačných, 13 min pri sprejových tryskách. Pôdny profil mi príde veľmi hutný, takže sa nevyhnem aerifikácii s veľkým množstvom krem. piesku. 

Tým, že som golfista, musím povedať, že sa mi jednoducho nepáči. Venujem jej viac údržby ako všetci ostatný na ulici a aj tak ju vzhľadovo nemám krajšiu, príde mi jednoducho, že nie som spokojný so zložením druhov, neviem.
Kosím 2x týždenne cca na výšku 3 cm, rotačná, nože brúsené každý mesiac. Hnojené dlhodobými pôsobiacimi hnojivami cca každé 2 mesiace. 

Na fotkách (teda teraz) je trávnik týždeň nekosený kvôli neustálemu pršaniu a je fakt premočený, ale aspoň je vidno, ako za týždeň dokázal vypustiť semená. Viete mi niekto priblížiť odhadom celkové zloženie (trávnik má miesta s tmavou trávou a bledou, kao keby novonarašenou, a vyzerá to noazaj nevzhľadne), druh tých tráv, ktoré semenia a druh tej trávy, ktorá je bledá a fakt široká? Tá sa nachádza len asi na troch miestach ako také chumáčiky.

Ďakujem vám za akýkoľvek postreh na ktorúkoľvek otázku...

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 19 a číslo 13.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika