Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

 ahoj, mám na Záhorí /piesčitá pôda/ trávnik. Trávnik je ale veľmi náchylný na choroby, plesne. Často mávam Kornatku a teraz sa mi začali na trávniku robiť hnedé fľaky. Neviem či to je snežná pleseň alebo v čom je problém. Hnojím pravidelne hnojivom Travcerit. Zavlažujem každú sekciu v noci, každý den po 20minút. Mám kopanú studňu a žiaľ dlhšie zavlažovanie teraz, keď je sucho studňa neutiahne, takže 6 sekcií zavlažujem, tak že dám každý deň vždy 2 sekcie, každú po 20 minút, potom pauza 2 hodiny, potom dalšie dve sekcie a po 2 hodinách posledné, dve sekcie..

Chcel by som poprosiť o zodpovedanie na tieto, moje otázky:

1/ V príspevku som našiel radu že treba zavlažovať menej často ale výdatnejšie. Platí to aj pre piesčitú pôdu? Mal by som teda za noc dať 1 sekciu 40 minút, potom 2.sekciu 40 minút druhý deň pokračovať s ďalšími dvomi sekciami.a tretí takisto keď mám silne piesčitú pôdu?  Trávnik prerezávam vždy na jar.

2/Neporadíte prosím čo mám s tými flakmi suchej trávy urobiť?  Ja som to prostriekal postrekom Qadris MAX.

3/treba tú suchú trávu odstrániť a znovu na suché miesta nasiať trávu, alebo sa tráva zregeneruje sama?

4/ako časo treba týmto hnojivom hnojiť trávnik?

5/dá sa nejakým spôsobom zvýšiť odolnosť trávnika proti pliesňam?

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 14 a číslo 16.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika