rašelina funguje



PokornaI - (18) - 106.216 (?)
6.9.2009 21:55

Dva roky zkouším rašelinu tak ta mi moc nepomohla, ale tu drť z hnědého uhlí používám, ta se mi zatím osvědčila a moc taky mám ječnou slámu tak měsíc můžu poslat fotky jak vypadalo jezírko než jsem dala tu slámu a potom, je pravda že jsem nacpala do filtrace molitany každý den peru, ale voda je čistá až na dno, chemii nepoužívám.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 37.94 (?), 10.8.2009 23:27

Pavel T. ve vedlejším vlákně se zmínil o rozkladu slámy a přirovnal ji k rozkladu pilin, tedy asi uvolňování celulózy.

U dědy byla v provozu jen kadibudka. V kadibudce byla vždy krabice s pilinama. Každý účastník měl za povinnost svůj příděl lehce posypat těmi pilinami. Věřte, nelétaly tam muchy, nijak to nesmrdělo. Jen vím pokud někdo nasypal hodně pilin byl kravál protože se pak hodně vybírálo a málo se toho rozložilo.  Neznamená to tedy že by ta sláma, po vzoru pilin vylučovala nějakou to celulózu či něco podobného co brzdí nebo nějak stabilizuje průběh rozkladu živočišného odpadu a tím zese snižuje hladinu dusíku a dalších negativních složek???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
dazby - (7) - 37.94 (?), 31.8.2009 22:41

Řasy stejně vedou. V jezírku je čistá voda ale řasy jsou také čisté. Jednou je jich víc a pak zase méně. Zkouším různé výluhy z dostupných surovin ale nejlépe zatím funguje ta rašelina. Jeji účinky jsou krátkodobé ale to jsou vlastně i jiné přípravky. Se slámou jsem nepochodil, spíš jsem řasy přikrmil. Asi jsem udělal někde chybu.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Ra%C5%A1elina#Typy_ra.C5.A1eliny

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PokornaI - (18) - 106.216 (?), 6.9.2009 21:55

Dva roky zkouším rašelinu tak ta mi moc nepomohla, ale tu drť z hnědého uhlí používám, ta se mi zatím osvědčila a moc taky mám ječnou slámu tak měsíc můžu poslat fotky jak vypadalo jezírko než jsem dala tu slámu a potom, je pravda že jsem nacpala do filtrace molitany každý den peru, ale voda je čistá až na dno, chemii nepoužívám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.94 (?), 6.9.2009 22:44

Klidně pošte fotky.

Každý den prát fitry asi není ideální.. jen se zeptám, vy tam máte opravdu,,molitany,, ta co jsou z nich madračky do postele?? (to pak znamená keždodenní čištění)  Jak velké je vaše jezírko? a jaký máte filtr??  Nebojte se svěřit se svými zkušenostmi a náměty. Tato diskuze je dobrovolná a hlavně veřená a nekomerční. Jo a jakou to slámu používáte???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
dazby - (7) - 38.25 (?), 3.3.2010 22:19

A roztál led a první co se dere jsou řasy.. co chystáte proti nim???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 106.216 (?), 17.3.2010 16:11

Dobrý den, tak po dlouhé době jsem zase zavítala.Ten molitan jsem tam nacpala už ze zoufalství.mám klasickou filtraci, kde je zeolit a lávový kámen.Jezírko 4 kubíky.Ten molitan jsem ze začátku prala každý den, ano je to normál molitan do postele.Ten filtr-vlastně je to taky hrubý molitan, řasy nezachytí, ale tenhle ano.Navrstvila jsem to: lávový kámen-molitan, zeolit-molitan.Když byl molitan už ošklivý, vyhodila jsem ho dala nový.Teď o slámě: zkušenost po loňském roce, opravdu výborná.Slámu dávám pouze ječnou.Na podzim jsem pytel vyndala, byl jakoby plný řasy.Pytel byl několika násobně těžký, ale voda úplná paráda.Mour z hnědého uhlí budu používat třetím rokem, opravdu se mi osvědčil.už mám nachystanou slámu, jak začne být teplo, jde do jezírka.Na podzim jsem vyndala i to uhlí, dnešní měření: vyšší alkalita vody, tak nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 57.149 (?), 26.4.2010 9:55

Tady je clanek o pouziti slamy v reakci na nejaky vedecky vyzkum.

Shrnuti:

0,01kg na m2 vodní plochy

Zabranuje rustu novych (nelikvuduje stare) (proto nasazeni hned z jara - duben)

Delka uziti 4-6mesicu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika