rašelina funguje



host - 37.94 (?)
5.7.2009 3:38

Určitě se na to příjde. Jen na to nemám ten čas. A ty vaše příspěvky nejsou o sarkazmu nebo o malé vstřícnosti ani z nich není citit to nas... štvání. Ale to už necháme přejít. Jak jsek napsal, příjdu na to.  Já jsem na šachtě v OKD pracoval. Krátce ale v hloubce 950m.  Nechápu co je na tomto uhlí jedovaté. Měl jsem několik úrazů, voda v té hloubce je teplá a osprchovat se v ní pokud prosakuje v takovém množství je příjemné. Pak se tam také hodně vyskytuji různí hlodavci a rádi se koupou ve vodě od uhlí, jiná tam není. Pak tam spokojeně žije hodně hmyzu který potkáváme na zahradě a kolem nás a také žijí ze stejné vody.

Toš kurňa, co je na tom,,neaktivním,, uhlí tak jedovaté?? A tak proč ti ekologové tlačí a upravují krajiny a dělají ty nádrže tím že rozhrnou haldy a uhlí nevyberou..?? tak co to je za nekázeň?  A co sláma?? ječná.

Prosím o příspěvky jen věcné a konkrétní ať se tu nemotáme stále dokola a někam se dobereme..  Díky za všechny co potřebují řešit stejné a podobné problémy..

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 87.248 (?), 2.7.2009 19:55

nono, holdingu proč tak nakvašeně každej má právo na svůj recept, názor na čistou vodu, já preferuje rovnováhu voda rostliny ryby vše se snažím držet v rovnováze voda není křišťálová ale zato dobře rostou rostliny a ryby prospívají

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.94 (?), 2.7.2009 20:45

Ono, pane holdingu je jisté že zkušenosti máte a své práci rozumíte. Jen s tím, jak se snažíte poradit to vypadá že si děláte z lidí trochu prdel a necháváte je v nejistotě jakoby jste se jim posmíval.. Pokud si také přejete aby zdejší amateři také viděli do čisté zdravé vody a chcete jim poradit v hledání optima tak by jste měl být konkrétnější a stručný a přiložit nějaký jasný příklad..  Já se znažím přijít na kloub těch nádherných umělých nádrží na ostravsku a karvinsku. A já na to příjdu!!!  A pak vám dám všem vědět.  Až bude hezky tak tam pojedu a prvního rybáře vyspovídám. Někde na internetu jsem viděl také fotky ale už je nemohu najít.. Nafotím svoje. Také jsem rozjel diskuzi na VŠB o vývoji uhlí, druhu uhlí a také jejich vlivů na životní prostředí... Já na to příjdu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
HoldingInfinity - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 47.182 (?), 4.7.2009 20:18
O to nejde, ono každý biotop je unikátní a přijít na to jak fungují ty Karvinské nádrže by asi vyžadovala několikaletý výzkum. Ale amozřejmě bych Vám přál aby se Vám to povedlo vyzkoumat a pak jste se mohl o postup podělit, samotného by mě to zajímalo, ale bohužel o tomhle žádnou konkrétní informaci nemám. Pouze o tom, že uhlí (pokud není pro tento účel určeno) do jezírka nepatří, kvůli možnosti uvolnění škodlivých látek...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
HoldingInfinity - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 47.182 (?), 4.7.2009 20:24

ještě se omlouvám, přece jen nejsem tak vstřícný typ člověka jako třeba pan Hrkal, kterého si tu opravdu vážím, řekl bych, že on tu právě vyvažuje můj sarkasmus (Díky Martine!).

Ale ono je to také tím, že některé nápady se tu řeší pořád dokola, až to člověka někdy trošku nas... štve :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.94 (?), 5.7.2009 3:38

Určitě se na to příjde. Jen na to nemám ten čas. A ty vaše příspěvky nejsou o sarkazmu nebo o malé vstřícnosti ani z nich není citit to nas... štvání. Ale to už necháme přejít. Jak jsek napsal, příjdu na to.  Já jsem na šachtě v OKD pracoval. Krátce ale v hloubce 950m.  Nechápu co je na tomto uhlí jedovaté. Měl jsem několik úrazů, voda v té hloubce je teplá a osprchovat se v ní pokud prosakuje v takovém množství je příjemné. Pak se tam také hodně vyskytuji různí hlodavci a rádi se koupou ve vodě od uhlí, jiná tam není. Pak tam spokojeně žije hodně hmyzu který potkáváme na zahradě a kolem nás a také žijí ze stejné vody.

Toš kurňa, co je na tom,,neaktivním,, uhlí tak jedovaté?? A tak proč ti ekologové tlačí a upravují krajiny a dělají ty nádrže tím že rozhrnou haldy a uhlí nevyberou..?? tak co to je za nekázeň?  A co sláma?? ječná.

Prosím o příspěvky jen věcné a konkrétní ať se tu nemotáme stále dokola a někam se dobereme..  Díky za všechny co potřebují řešit stejné a podobné problémy..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
HoldingInfinity - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 47.182 (?), 5.7.2009 10:51

Já si prostě myslím, že je to úplně jedno, jediné co Vás ochrání spolehlivě a dlouhodobě před řasami je kvalitní filtrace a ani ta nemusí být drahá, vsadím se, že doma najdete pár sudů, nějaké houbičky na mytí nádobí, pár trubek atd...

Myslím, že je to lepší než zbytečně bezhlavě riskovat a "znova" vymýšlet kolo.

Co se týče ječné slámy, někdo mi vysvětloval, že na ní jsou zárodky nějakých potvůrek (asi bakterií?), které se po namočení do vody oživí a poté by snad měli jezírko čistit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.94 (?), 5.7.2009 11:54

Na čištění máme filtr 3x 120l.  poslední stupeň filtru máme biomolitan 30kg uhlí a zase malá vrstva hrubého bmolitanu. Uvažuji že bych tuto skladbu vyměnil za slámu napytlovanou do sítěk od zeleniny a při nárustu řas založit do filtru novou .Ta sláma se mě zdá taková nárazová, krátkodobá. To uhlí se mě jeví takové vytrvalejší a nehnije jako ta sláma..

zde je článek. a já nerozumám jedné věci (v článku se popisuje že použil 8-10L. žitné slámy na jezírko 8m3. a za dva dny se řasa pouštěla) To má ta sláma takový účinek??? Má někdo ještě podobné zkušenosti??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
HoldingInfinity - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 47.182 (?), 5.7.2009 17:15

Teoreticky to možné je, to by snad vysvětlil nějaký biolog...

takže je to zhruba litr slámy na kubík, zajímavé, možná to zkusím v karanténním jezírku a uvidíme...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 121.238 (?), 6.7.2009 10:02

Asi na tomto fore to padlo, ze ide o jednobunkove organizmy co toto robia. Prezivaju na slame a sene a ozivaju v casoch zaplav. A zeru asi ziviny z vody mozno aj samotne riasy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.94 (?), 7.7.2009 0:54

Asi je to téma na řasy v jezírku, ale to je asi jedno.

Dnes jsem byl na Karvinsku a navštívit několik nádrží. V nádržích je bujný život. Kolem sedí rybáři se kterými jsem hovořil, hnízdí tam vodní ptáci, roste tam bujná vegetace a vše je normální..  Starší vodní plochy jsou už opravdu i zařasené. Ty novější jsou naprosto bez řas. Krásné koupání, voda bez zápachu viditelnost asi dva metry. Mluvím o nádrži které se říká darkovské moře. Je vybudovaná asi před 6ti lety. Vznikla propadnutím terénu asi o dvacet metrů. Navezly se břehy, dorovnala rovina a tak vzniklo nové jezero. Pak jsem navštívil jednu plochu u Stonavy u bývalého dolu František. To je nádrž jedna ze sta.  Je to prý bývalá odkalovací nádrž. Voda není nijak průhledná ale jsou tam pry raci a škeble. Nádrž se teprve bude rekultivovat.  Chci navštívit nějakou novou nádrž.  V těch je voda tak čistá že by ji chtěl každý v jezírku. Chci nějak zjistit koncentraci nebo odhadnout poměr ,,hlušiny,, a zbytkového uhelného podílu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika