Proč mě uhynuli jeseteři?



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 251.7 (?) 
7.4.2010 23:03, zobrazeno: 128389x

Mám zahradní jezírko 3x1,5m hloubka.0,90m 7ks kaprovytých ryb a 3ks Jeseterů hvězdnatých.V zině jsem tam dal polystyrénovou desku 5cm a vyřízl kruhový otvor, jednou týdně jsem otvor otevřel a hrnkem prolvzdušnil jezírko.Voda zamrzla asi 15cm ještě v ůnoru jsem vyděl Jesetery ale potom všichni uhynuli, kapři přežili všichni.Prosím o radu proč uhynuli.Děkuji Petr

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 231.246 (?), 11.4.2010 19:04

No mě bohužel taky čekalo nemilé překvapení v podobě mtrvého jesera.. :-(A na 99,9% byla příčina v tom, že tesně před tím, než roztál led se mi udělala velká vláknitá řasa a chudák jeseter se do ni zamotal, jelikož pro život potřebuje pohyb, tak měl smrt jisou.. :-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 141.233 (?), 25.4.2010 19:34

mam jezirko asi tak stejne velke,, při březích huste osazene,,ale hladina vody je volna aby mohl plavat,,, jen maly leknin mam uprostred 

v zime mam nonstop pustene vzduchovaní,,, normalni jak se dava do akvarka,, matorek s vzduchovacim kaminkem,,, udela se kruh asi 20cm a ten nepromrzne

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 41.2 (?), 28.4.2010 10:46

Dobrý den. Mám bohužel stejnou zkušenost. Jezírko asi 6000 litrů. Přes zimu jeseter nevydržel, ostatní ryby OK. Také vzduchuji motůrkem, takže voda zcela nezamrzla. Také mám vláknitou řasu a myslím, že to je ta příčina úhynu.  Už na podzim jsem sledovala, že občas mají problém se vymotat. Také jsem slyšela, že by se měl jeseter krmit i v zimě. Nevíte o tom něco?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 230.4 (?), 6.5.2010 13:29

Dobrrý den.

Mám jezírko cca 25000 litrů a pres zimu jsem nechal jet cerpadlo obehem, pouze filtr jsem schoval a nemam problem.Mam tam 10 jeseteru,22 koi kapru a 8 karasku a dva liny.Vsichni jsou zdravi a bez problemu.Hlavne je dobre mit vetsi mnozstvi rostlin a k tomu hned z jara filtrovat a filtrovat.Preji vsem hodne zdaru a zdravych ryb.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 217.129 (?), 16.5.2010 17:08

Mne jesetery vydrzali zimu aj bez vzduchovania. Na jar ich vsak vychytala macka,...asi ich kondicia bola nastrbena, ked predtym rok vzdorovali.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 81.77 (?), 21.11.2010 16:14

Mi taky uhynul Jeseter těsně před koncem zimy, taky se zamotal do řasy a uhynul.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jarda Slatinany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 209.88 (?), 20.1.2011 0:26

Já krmím jesetery a veslonosy americké v zimě asi tak jednou týdně, ale jen trochu a když není led po celém jezírku. Teď v lednu to povolilo a naštěstí nemám žádný úhyn. Veslonosy jsem viděl všechny čtyři a jsetery stále sleduji na kamerách pod vodou, jak se probudili, tak jsem jim všem hned trochu hodil. Tyhle ryby můžou přijímat potravu i při 1°C, což dokazují rybářské úlovky jeseterů v dírkách v ledu. Ostatní ryby a zvláště pstruhy v zimě krmit nedoporučuji. Nestrávili by to a mohl by to být jejich konec. Na jednom místě jezírka mám stále puštěné 20w fontánkové čerpadlo a jak to cáká na hladinu, tak mi jezírko ani v těch největších mrazech v tomto místě nezamrzlo. Jak to vypadá se můžete kouknout tady. Pod ledem mi trochu ztmavla voda, ale jesetery si můžete prohlížet za deního světla tady. Kdo chce chovat jesetery, tak musí mít raději větší jezírko a hlavně tam nesmí mít dlouhou řasu. Ta je zabíjí spolehlivě. Přeji všem hodně úspěchů v chovu čehokoli.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 26.154 (?), 24.4.2016 14:05

Dobrý den, ráda bych se Vás zeptala, jaký přípravek používáte proti řase? Přes léto je jezírko bez řasy, ale teď po zimě se jí obejvilo docela dost... Bohužel rodiše mi koupili jesetera cca 10-15 cm malinkého, ale nepřežil ani do rána, zamotal se do řas a už nevyplaval. Jezírko má objem cca 12 kubíků vody. Děkuji za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 209.88 (?), 9.12.2010 20:36

Dobrý den.Hvězdnáč se mi také nepovedl a odešel.Všichni ostatní ale vydrželi.Jezírko mám 35m3.Vám bych doporučil jednoho jesetera malého-albína.Ten obyčejný není moc vidět.A bacha na kočky.Mrchy nenažraný.Vláknitou žasu musíte zlikvidovat.Mě se osvědčila "Algae Avay-KATA".Jeseter se zamotá a vysílením pojde.Spíš bych ho ale být Vámi nekupoval.Je to trápení žít na samotce.Jestli máte možnost a chcete mít jesetery-zvětšit. a nemaproblema.Přeji hodně úspěchů-Jarda Slatinany.

sumec,jeseteři a spol.
sumec,jeseteři a spol.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika