Písková filtrace



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?) 
2.2.2015 13:26

To je to nejmenší, stačí vhodně instalovat čerpadlo tak, aby problém "samonasávání " vůbec nevznikl

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
host - 6.7 (?), 2.2.2015 14:35

Hovorme o pomalej pieskovej filtracii pohananej gravitaciou. Niekto to tu spominal, ze takato filtracia pre jazierko je vhodna ako doplnkova, pripadne ako solo filtracia velmi maleho jazierka, fontanky. Ako doplnkova - mechanicky takmer vycistena voda za hlavnou, povedzme molitanovou filtraciou bude prechadzat do dalsej nadoby kde bude pieskova filtracia. Ale len jej cast podla toho aka je kapacita pieskovej. Sice pieskova je len doplnkom, ale ma asi nesmiernu schopnost dokonale vycistit vodu od mechanckych drobnych necistot a obrovsku kapacitu biofiltracie a realne potvrdenej dezinfekcie. Treba si spocitat, ci toto niekomu stoji za to. Na nete som videl taketo filtracie, ktore boli velmi pekne, urobene ako vyvyseny jazierkovy zahon na vodne rastliny, ktore tam tiez rastli. Ako pekne hobby moze sluzit citanie a skusenosti na teto stranke.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.168 (?), 2.2.2015 19:19

Myslel jsem právě použití pouze na čištění již už přefiltrované vody přes pískovou filtraci. V mém jezírku 17m3 žije 17 koi 20-45 cm filtraci mám 350 litrový vortex a za ním 1,5 m3 tří komorovou biologickou filtraci čerpadlo oase gravitační 10000 l za hodinu a nakonec 110w UV vodu mám čistou ale když jsem viděl tu vodu která je filtrovaná přes ten písek musím říct že je super čistá. Viděl jsem spoustu jezírek a i když mněli čistou vodu měla třeba nějaké zabarvení. Nevím jestli právě ten písek neudělá tu super čistotu. myslel jsem že když budu filtrovat už čistou vodu neměl by být problém se zanášením filtru.Třeba by právě kvůli ceně elektřiny nemusel běžet celý den (spínací hodiny). na bazerech se dají staré bazénové filtry koupit za 1500-2000 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 14.111 (?), 2.2.2015 19:30

Neodporucal by som prerusovat filtraciu. Predsa len je sucastou aj biofiltracia. Ta ked sa prerusi dochadza k uhynu bakterii a k eko katastrofe.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 3.2.2015 9:16

Pletete dohromady mechanickou a biologickou filtraci - já jsem ten dotaz pochopil tak, že se jedná pouze o tu mechanickou. A ta je na přerušování chodu necitlivá.
Trochu bych se obával frekvence čištění toho filtru, ať už bude umístěno jeho sání kdekoliv. Ona "jezírkově čistá voda" neznamená, že se Vám filtr během jednoho dne neucpe

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.7 (?), 3.2.2015 12:51

Aj mechanicka filtracia, hlavne ta pieskova nie je mrtvy system (ak nepocitame chlorovane bazeny). V hornych vrstvach, 2-3 cm, piesok zachyti vela bio odpadu. Zaroven je osidleny bakteriami, tak ako ine typy filtracie. Dezinfekcia vody takymito filtrami ucinkuje hlavne za pomoci tychto bakterii. I ked nam sa piesok paci kvoli mechanickemu cisteniu, pieskovy filter je hlavne biofilter. Ak takyto filter vypnete, zmenia sa podmienky. Ak ho nevycistite pred druhym spustenim, hadajte co sa dostane do vody po spusteni filtracie? Nieco podobne ako v pripade molitanoveho alebo ineho filtra. Mozno pevne necistoty zachytia castice piesku, ale rozpustne organicke latky mozno ocakavat ako dosledok nedostatku kyslika z pretekajucej vody. Cistenie pieskoveho filtra kazdy den, kvoli kazdodennemu vypinaniu je asi blbost. Mozno je to ine v pripade kvalitneho komercneho tlakoveho, ktory sa dobre premyva. Ale nie nejakej prerabky z bazenoveho filtra, ani v pripade pomaleho pieskoveho filtra.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.168 (?), 3.2.2015 17:10

Myslel jsem to tak jak píše pan Hrkal pouze mechanickou, odstranit z vody droboučký kal který zbarvuje vodu, také si myslím že když dojde k zastavení filtru a jeho opětovné spuštění po nějaké době určitě to pro jezírko nebude smrtelná katastrofa.Pískové filtrace mají průtok tak cca 3-4 m3 za hodinu přes velký filtr mi jede 10 m3 za hodinu takže bych čistil jen asi třetinový výtok z filtrace. zanášení by se možná dalo ovlivnit zrnitostí písku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.132 (?), 3.2.2015 18:05

...to je dost jednoduche otestovat. Skusite si cuchnut k vode tesne po opatovnom spusteni takeho filtra. Mozno budete prekvapeny z toho smradu.

Piesok vo fitry bude zivy system a zastavenie vody bude menit prostredie na anaerobne. Ziviny ktore sa tam budu nachadzat bud vo forme odpadu, alebo v pritomnej vode, vo forme prirodzene narastenych bakterii, alebo mikroorganizmov zachytenych filtrom, vymru pri zmene podmienok a presadia sa anaeroby. Uvolnia sa latky ako aminy, amoniak, sulfany a podobne. Pri spusteni filtra sa to uvolni do jazierka. Ak vam to nevadi... Mozno by pomohlo cast pustit mimo.

Prerusovana filtracia sa odporuca len pre chlorovu, mrtvu vodu. Inak nie. Nikdy som o tom nepocul. Vynimka moze byt filtracia cez sita, ked sa odpad lahko oddeli, vycisti a ziadna biokultura tam nenarasta.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 206.222 (?), 5.2.2015 11:10

jaki je merny povrch pisku pro osidleni bakterii?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ospaly - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (97) - 234.128 (?), 21.2.2015 19:52
Zdravim. Mam skusenosti s pieskovou filtraciou v bazene. Cca 140kg piesku prietok papierovych 16m3, realnych asi menej. 3 sezony stacilo pustat filter iba na par hodin denne a voda krystalova. V stvrtej sezone (uz boli tazkosti) takze na zaciatku sezony novy piesok, nova voda a malo to fungovat min 2 sezony bez komplikacii. Nakolko som ale nebol mesiac doma a manzelka to nevedela ustrazit voda zozelenela, po navrate intenzivne filtrovanie, voda prijatelnej kvality, ale znova som musel odist na tyzden, znova voda zozelenala. Napriek chemii, vysavaniu a filtracii uz to nebolo ono. A nemusim hovorit, ze som piesok pravidelne spatne preplachoval. Celym tym prispevkom som chcel povedat, ze ani v bazene, kde je chemia a ziadne ryby pieskova filtracia nestacila, ak doslo k jej zaneseniu. Spominal som opakovane preplachy, kedy som minul aj niekolko kubikov vody na preplach, po cca dalsom mesiaci trapenia som to vzdal vodu vypustil a rozobral filtraciu... ten piesok bol riadne zaneseny, pomohlo iba jeho manualne premytie, vzdy po trochu v cca 10l vedierkach (strasna otrava). V jazierku moze dojst velmi rychlo k zaneseniu filtracie a nejake spatne preplachovanie... neviem, pri velkom zneciteni sa mne to uz nepodarilo vycistit. Aj ked nechcem uplne odmietnut tuto myslienku, lebo su tu prispevky, kde to funguje aj niekolko rokov, len upozornit na rizika. P.s. ospravedlnujem sa za dlhsi prispevok.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika