Jezírko v zimě



host - 232.98 (?)
8.5.2015 22:39

Nemáte odlkaz na to video?

Jinak, včera jsem si vysavač půjčil. A výsledek:

Na dně mám trochu větší kačírek, ale jen malá vrstva. Nyní jsou kamínky načernalé, ryby víří zbytky ve vodě,...

Vysavač spolehlivě vysaje zbytky, když koncovku na trubici zasunu mezi kačírek na dno. Ale žádnou koncovkou se mi nepodařilo vyčistit ten kačírek.

Během roku to dělám kartáčem, ale jde to blbě, spíše se kamínky otočí čistou stranou nahoru, než že by se kartáčem něco z kamínků očistilo.

Takže trochu zklamání a stále si myslím, že by stačilo jen nějaké čerpadlo a vždy na pár místech dna odsát takto nečistoty. Kupovat vysavač se mi asi vůbec na tak malé jezírko nevyplatí.

Spíše by bylo nejlepší nějak změnit dno, ale nic mne nenapadá, co by bylo pěkné a dobře se udržovalo.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 91.178 (?), 8.4.2015 12:56

Mám "jezírko"110x70cm hloubka 30cm. osazené lekníny Řezanem Pilolistým.V něm dva roky žijí tři karasi červení když jsem je dostal měřili tak 2cm teď tak 6cm.Vodu nijak nečistím ani neprovzdušňuji.Přikrmuji pouze živým mnou naloveným krmivem.V zimně přikryji částečně zakryji skleněnou tabulí. A v mrazech přitápím starým akvaristickým topným tělískem bez regulace kolem kterého nikdy voda nezamrzla.Přes léto lekníny bohatě kvetou a karasi se starají o larvy komárů. Vím že tento způsob údržby   není správný ale ukazuje že i bez drahých a pracných postupů lze mít malé okrasné jezírko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 17.210 (?), 8.4.2015 15:02

Male sa da, ale aj tak je lepsie ho zvacsit smerom dole. Vy to mate okolo 200 L, co je na jazierko dost malo. Da sa to nazvat jazierkom? Pri druzstve ked presli kombajny urobili vymole a dobre do toho naprsalo vznikali mlaky, co boli velkostou porovnatelne. Nikto to nevolal jazierko. smileyAkvaria okolo 200 L su pre niektorych hobbistov prilis male, tak neviem. Ako je to v lete, nie je voda prilis tepla? A co riasy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.178 (?), 8.4.2015 20:28

Taky jsem dal jezírko do uvozovek.Zvětšit nejde je to bedna z umělé hmoty.Chtěl jsem jen napsat že i taková kaluž může být životaschopná bez velké investice a různých zařízení.Mám i dřívější zkušenost s mnohem větším rybníčkem který rovněž fungoval.Jen je třeba dodržet zásadu přírodní rovnováhy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 13.145 (?), 8.4.2015 22:05

Je to sympaticke vodne zaitsie, lekna, rybky, zivot, voda... Je to fajn. Netreba sa o to vela starat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.178 (?), 9.4.2015 18:32

Ještě pro doplnění.30cm je voda asi 10cm hluboké dno.V létě je hladina zarostlá listy leknínů a navíc částečně zastíněna.S řasou nemám problém něco sežerou hlemýždi a když se v rozích utvoří nějaký chomáč tak jej namotám na větvičku a vytáhnu.Rybky uvidím bohužel až zas na podzim.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.178 (?), 4.5.2015 19:44

Rybka se opalují než jezírko zcela zaroste.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 249.4 (?), 4.5.2015 21:54

Vysavač mám udělaný z ponorného čerpadla, na kterém mám nasazenou hadici z vysavač. Někde jsem tady dával video. Akorát s tím kačírkem bude asi problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.98 (?), 8.5.2015 22:39

Nemáte odlkaz na to video?

Jinak, včera jsem si vysavač půjčil. A výsledek:

Na dně mám trochu větší kačírek, ale jen malá vrstva. Nyní jsou kamínky načernalé, ryby víří zbytky ve vodě,...

Vysavač spolehlivě vysaje zbytky, když koncovku na trubici zasunu mezi kačírek na dno. Ale žádnou koncovkou se mi nepodařilo vyčistit ten kačírek.

Během roku to dělám kartáčem, ale jde to blbě, spíše se kamínky otočí čistou stranou nahoru, než že by se kartáčem něco z kamínků očistilo.

Takže trochu zklamání a stále si myslím, že by stačilo jen nějaké čerpadlo a vždy na pár místech dna odsát takto nečistoty. Kupovat vysavač se mi asi vůbec na tak malé jezírko nevyplatí.

Spíše by bylo nejlepší nějak změnit dno, ale nic mne nenapadá, co by bylo pěkné a dobře se udržovalo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.99 (?), 9.5.2015 9:48

Mam betonove dno a vysava sa perfektne. Ak mi tam spadne kamienok tak to komplikuje situaciu. DOstane sa na vstup do hubice a blokuje a vysavanie ma badatelne mensi vykon. Kacirek na dne je velmi zla volba. Pri betonovani mozete osadit kamenmi ako dlazbu, ale casom je to skoro jedno, pretoze beton aj tak ziska akusi patinu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ales_22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 9.129 (?), 9.5.2015 10:52

Nevýhoda betonu je, že je to definitivní. Když si člověk vzpomene, že pobřežní zónu chce na druhé straně, bude potřebovat palici, špenát a svaly Pepka námořníka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika