Co s rostlinama na zimu



host - 123.10 (?) 
19.9.2011 7:58, zobrazeno: 3721x

Dobrý den všem fandum jezírek.Máme založené nové jezírko /duben 2011/ asi 60 m čtverečných a tímto vás prosím jjak zazimovat.Vysaji ze dna kal a zbytky řas / letos jich bylo docela hodně, ale za rok, dva až se rozmnoží rostlinky tak už jich tolik nebude-aspon doufám/.Ale co rostlinky-ustříhat uplně u dna? A ještě jeden dotaz-nevíte někdo pujčovnu vodních vysavaču poblíž Hradce Králové?Děkuji za rady a odpovědi.Aleš

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
lotusek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 44.59 (?), 19.9.2011 8:18
jestli je to spravna varianta to nevim ale ja vzdy vse ostriham, nechavam tak 2cm a rostliny vsechny prezimujou v pohode :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 220.182 (?), 19.9.2011 21:49

Nevím, já měla malé jezírko zatím jednu zimu, ale nic jsem na podzim nestříhala, jen zjara jsem obrala a vybrala uschlé listy. Venku v přírodé to u jezírek také nikdo nestříhá...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ori - (36) - 187.164 (?), 20.9.2011 8:50

U nového jezírka jsem byl instruován, že mám po zamrznutí rosliny uříznout s ledem. Spousta rostlin ale s prvním sněhem nebo ještě před ním polehá do vody a uříznout pak nejdou. Na jaře je v jezírku spousta tlející hmoty. Navíc do jarní ledové vody se mi nikdy nechce. Asi by bylo jednodušší to obejít na podzim a uřezat nakrátko pod hladinou. Snesou to rostliny? Kdy? Jsou některé, které to nemají rády?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 44.59 (?), 20.9.2011 11:39
jak jsem reagoval výše ostříhal jsem vše včetně leknínů a vše přežilo nevím přesně jaké rostliny mám v jezírku teď jsem je stěhoval do nové bahenní zóny tak přiložím fotku :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 6.233 (?), 20.9.2011 13:09
Na podzim ostříhám lekníny až na kořen aby listy nehnily ve vodě, to samé jsem udělal u kosatců tam nechávám cca 10cm z listu, rostliny na jaře znovu obrostou a přes zimu ve vodě nic nehnije.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika