Přístavek k zahradnímu domku



convert23 - (5) - 117.44 (?) 
7.1.2015 22:24, zobrazeno: 10447x

Zdravíčko, potřeboval bych poradit jak realizovat přístavek k stávajícímu zahradnímu domku (podsklepenému). Původní majitel si chatku rozšířil slylem... co najdu to tam dám a podlaha a vlastně vše tam je tak trochu zkopce apod. Přístavek je na dřevěných přašcích kterých se kvůli ženě a děcku prostě musím zbavit a nevím jak pořešit základy a podlahu. Původně jsem myslel že bych udělal základový pás kolem přístavku a nějaký pás ještě do středu... bud jenom vylít nebo udělat ztracené bednění a na to bych potřeboval nějakou podlahu a zdi nejspíše z ytongu 15-25 a střecha dřevěná šikmina s plotovkama a na to šindel. Ale prostě nevím jak na podlahu... každopádně jsem rád za každou radu a když stavba bude za malý peníz tak to bude super. Jinak původní chatka je 4x4 a přístavek 2x4

Lepenina z boku
Lepenina z boku
Vnitřek
Vnitřek
vnitřek 2
vnitřek 2
vstup z chatky :)
vstup z chatky :)
Lepenina vedle lepeniny :)
Lepenina vedle lepeniny :)
pohled na lepeninu z rádoby pergoly
pohled na lepeninu z rádoby pergoly
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 248.16 (?), 7.1.2015 22:47

U mne by asi zůstal ten sklep a na to by se postavila nová dřevěná. Tohle vám za chvíli spadne na hlavu.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
convert23 - (5) - 117.44 (?), 7.1.2015 23:50

Proč by mi to mělo spadnout na hlavu... původní chatka je v pohodě... jen opravím sokly... fotky jsou jen toho dřvěného přístavku a ten chci zničit a vystavět nový

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 96.2 (?), 7.1.2015 23:06

Zbourat, zvednout 30cm nad zem a postavit dřevěnou americkým systémem "two by four" (chce si to trošku nastudovat). Tj. kostra z prken, zevnitř SDK, zvenku OSB, uprostřed izolace. Stavba na 1 týden včetně střechy. Lehká, rychá, modifikovatelná, opravitelná.

Bez základů-od země podepřít v několika bodech betonovým odizolovaným blokem (několik beton, dlaždic nebo si odlít do ztraceného bednění a zapustit do něj ocelovou závitovou tyč s navařeným držákem pro trámy podlahy)...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
convert23 - (5) - 117.44 (?), 7.1.2015 23:55

O téhle metodě jsem na začátku taky přemýšlel ale není to můj pozomek ale pronajatý od města takže do toho nechci vrážet tolik penez. A právě to bednění jsem tak nějak myslel ale to bych pak zdi taky nejspíš musel udělat ze dřeva co? A nevím jak vyjde to dřevo finančně oproti betonu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 96.2 (?), 8.1.2015 0:04

Je to řádově levnější. Navíc téměř žádné základy (stavba je extrémně lehká). Stavěl jsem větší chatu z obyčejných stavebních prken. Akorát ta technologie má svá pravidla, postupy a není snadné o nich u nás sehnat nějaké podklady a nastudovat to. 

Zdi jsou jen dřevěný (dutý-v lepším případě s izolací) rám z prken zvenku pobité OSB deskou a zevnitř sádrošem. Nevěřím že existuje něco levnějšího. Má také své nevýhody-např.ta lehkost znamená že vám ve těru může ulítnout, takže je nurné ji kotvit atd...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika