Ještě jednou základ pod domek



host - 143.218 (?)
13.8.2009 13:26

Při vší úctě, ale podobné prohlášení by si nedovolil žádný stavař natož statik.  Jste snad tento odborník?  Jestliže ne, pak   s díky odmítám.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                  
Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 248.127 (?), 1.8.2009 22:11

Jestli jsem Lídu dobře pochopil, tak chce stavět zahradní domek. Pravděpodobně skládaný z připravených dílů (prken) či montovaný - ve stylu těch, co se prodávají v hobby řetězcích (ne-li jeden z nich). Takový domek (podle tlouštky stěny, typu krytiny apod.) bude vážit přibližně 500-1000kg. Tudíž bych to s hloubkou připravovaných základů nepřeháněl, dosahovat zámrzné hloubky se mi zdá jako luxusní řešení, které neodpovídá typu stavby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.18 (?), 2.8.2009 1:23

:-)) Já už chatku mám - cca 3 x 4,20m, postavenou na sloupcích z dlaždic, zatím stojí 15 let, vedle mne je tátova chata udělaná dtto a stojí od r.1956. Proto mi připadá poněkud zbytečné se dřít se základy, pokud dotyčný nechce sklep a deska je nepraktická z toho důvodu, že pokud by chtěl chatku někdy přemístit jinam, s deskou nehne. Navíc váha chaty takový základ nevyžaduje, je to zbytečná investice a dřina...        Ale je to každého věc...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 248.127 (?), 2.8.2009 2:12

Už jsem doma, Lído, díky za jemné upozornění:-) Jen bych ještě pro původního tazatele napsal doporučení, aby raději umístil chatkový rošt na vodorovnou plochu tak, aby se na ni zatížení nesené roštem mohlo rozložit rovnoměrněji - tedy spíše po celé ploše, než jen za použití podpěrných sloupků (toho bych se při konstrukci roštu "typických" chatek, které se prodávají, obával).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 88.8 (?), 2.8.2009 22:18

Pro takové lehké stavby se začínají i u nás používat zemní vrtáky, které se zavrtají do země a je to mnohem rychlejší a levnější než zákl. deska.

Pavla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 73.140 (?), 4.8.2009 7:41

Tak to tedy udělám takto. Udělám po obvodu chatky základové pásy šířky cca 30 cm a hloubky těch 80cm? Dovnitř navezu ty cihly a bordel.zarovnám pískem tak 10 cm pod úroveň základového pásu a zaleju betonem a udělám desku. Nebo je i těch 80cm moc?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.18 (?), 5.8.2009 1:02

To zní rozumně, to si nesedne, není to zbytečně mohutné a bude to přitom pevné...           L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 143.218 (?), 13.8.2009 13:26

Při vší úctě, ale podobné prohlášení by si nedovolil žádný stavař natož statik.  Jste snad tento odborník?  Jestliže ne, pak   s díky odmítám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 175.250 (?), 13.8.2009 18:09

Jelikož mám alespoň jeden semestr statiky, tak můžu zodpovědně prohlásit, že stavař, který navrhne pod zahradní domek ze dřeva základy do hloubky 80 cm by měl být „potrestán“ a to nejlépe odejmutím diplomu za mrhání energií potažmo materiálem. Nad zahradou stojí dřevěný domek na 6-ti kvádrech položených na terénu už tak 30 let.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 248.127 (?), 13.8.2009 18:43

Souhlasím s Ronym, že snaha o dosažení zámrzné hloubky u tohoto typu stavby (o její předpokládané hmotnosti jsem se již zmiňoval), je zbytečná. Pokud ale stavíte na nějakém velmi nestabilním podkladu - dokážu si představit prudší svah, kde vrchní vrstva půdy sjíždí při silných deštích po jílovém podloží - nějaké základy by to chtělo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 139.172 (?), 2.10.2009 21:47

30 cm tloušťka desky - to jste se asi zbláznili, mě dělal zedník betonovou podlahu do garáže-vydrží pojezd auta (2 tuny) - tloušťka 10 cm s kari sítí na hlině. Samozřejmě záleží na pevnosti podkladu, ale už 15 cm je až až i na nehutněný podklad, 30 cm je tak na vojenský bunkr.

Ivo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika