Cerpadlo a vyssi tlak



ospaly - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (97) - 227.33 (?) 
19.9.2014 9:59, zobrazeno: 3203x
Zdravim. Namontoval som tepelny vymennik na ohrev vody z plynoveho kotla. Po zapnuti cerpadla je prietok vody vyrazne nizsi. Je jasne ze cerpadlo pracuje proti vacsiemu odporu s vyssim tlakom. Aky je tam tlak zatial neviem, musim namontovat tlakomer. Chcem sa opytat ci to cerpadlu vadi. Mne znizeny prietok nevadi, nakolko je to zvlast cerpadlo a filtracia je poriesena povodnym cerpadlom. Dakujem.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 216.69 (?), 19.9.2014 11:34
Na filtraci nemáte tlakoměr? Nám se tlak zvýší o 0,1 baru na válcovém výměníku 20 kW, když přepnu na výměník.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ospaly - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (97) - 227.33 (?), 19.9.2014 13:36
Na filtracii mam, ale toto ide mimo filtracie. Filtracia pouziva 1kw cerpadlo, toto je 370w, nechcel som pustit to silnejsie do vymenikov, lebo mi bolo jasne, ze taku priepustnost nemaju. Ale vdaka za reakciu, vnukli ste mi jednu myslienku. Inak ako som uz pisal, manometer poriesim a keby to malo skodit cerpadlu tak spravim nejake zmeny. Mam moznost bypasovat vymeniky (mam dva za sebou) len neviem kolko vody potecie cez bypas a kolko cez vymeniky (vetvy bypassu a z vymennikov sa spajaju pred vratnou tryskou do bazena) a dalsia moznost je zmenit zapojenie vymennikov (sriove na pararelne) P.s. viem ze to nie je celkom koser najprv urobit a potom zistovat, ale mal som moznost kupit lacno vymenniky tak som pouzil take ake boli k dispozicii. Este raz vdaka.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika