Libavka - Gaultheria procumbens



host - 82.13 (?)
4.10.2010 22:10

Myslím, že nepřežije ani libavka ani vřesy. Já ji i vřes měla vloni v truhlíku za oknem a zmrzlo všechno. Truhlík promrzne. Jde pouze o pěknou dekoraci přes zimu. Leda snad truhlík ze všech stran obalit polystyrenem, aby nepromrzl. Pak je ale otázka, jestli je to pěkná dekorace. Tak hodně úspěchů. R.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
      
host - 225.141 (?), 9.6.2009 12:03

Libavka je lieciva rastlina a je ich vela druhov a farieb, ci tie su liecive a jedle neviem, ale cervena libavka, resp. do cyklamenova, ta je jedla, chutna a aromaticka aj listy a ma vsestranne vyuzitie. Biely druh sa pouzival ako je na webe ako ovocie indianov. Tato cervena je jedla a listy su liecive a pouzitelne ako caj i dezodorant. V azii sa pouziva do zubnych past a myslim, ze taku vonu som uz poznala a voni mi ako dezodorant miestnosti alebo sa do nich pouziva podla pamati voni a rozkladu som zistila. A listy sa daju ako caj pouzit je na internete aj rozne ine a liecive vyuzitie na vsetky choroby takmer. Bobulky sa chapu ako ovocie a pripominali mi jahody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 225.141 (?), 9.6.2009 12:09

Ja mam zarucene druh Gaultheria procumbens, lebo na kvetinaci bol nazov a popisy, cize nie iny druh, ale tento jedly...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 165.87 (?), 16.7.2009 11:13

Teda Vám ta Libavka asi pěkně roste... já ji zasadila loni na podzim, držela se pěkná, ve stejném tvaru, ale poslední měsíc(-e) mi začaly žloutnout listy a usychat. Mám ji přitom mezi rašelištními rostinami, půda pro azalky, rašelina, polostín... a hyne.Nevím čím to. Tak jsem se těšila, že to tam pěkně pokryje.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 74.31 (?), 1.6.2010 17:32

Vážená paní, já jsem letos Libavku sázela už po čtvté, držím se přesně rady -sázet do polstínu, zem jako pro vřesy-ale zatím vždy vydrží jen přes léto, pak začnou listy usychat a žloutnout, nakonec celá zahyne.Taky nevím, co dělám špatně, uvítala bych radu.Zdravím Naďa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 180.54 (?), 6.6.2010 15:42

Gaultherii procumbens se také říká žvýkačkový keřík.Plody mají skutečně chuť žvýkačky, jsou jedlé, ale ne příliš chutné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 168.253 (?), 12.9.2010 20:01

Dobrý den, dnes jsme koupili libavku a spolu s vřesy jsme ji vysadili do truhlíku na balkon.  Myslíte, že přes zimu nevydrží? Truhlík bude na okně, takže by snad neměl promrznout.. Jak případně ji mám proti mrazu ochránit?  Vřesy na jaře seříznu. S libavkou, pokud přežije, mám taky něco provést? Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 82.13 (?), 4.10.2010 22:10

Myslím, že nepřežije ani libavka ani vřesy. Já ji i vřes měla vloni v truhlíku za oknem a zmrzlo všechno. Truhlík promrzne. Jde pouze o pěknou dekoraci přes zimu. Leda snad truhlík ze všech stran obalit polystyrenem, aby nepromrzl. Pak je ale otázka, jestli je to pěkná dekorace. Tak hodně úspěchů. R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 118.214 (?), 16.10.2010 21:53

Většinou nezmrznou, ale uschnou. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 97.244 (?), 24.5.2018 16:15

Já mám libavku několik let na slunci, mám tam i vřesy, vřesovce,půdu s rašelinou.Je tam vlhko, libavka krásně roste a plodí velké červené bobule.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika