Trvalky na suche misto



host - 1.132 (?)
13.6.2012 19:28

Také mám zahradu na venkově, jižní strana a nekvalitní suchá půda. Daří se tam:

levanduli, saturejce, šalvějím, mátě, měsíčkům, dobromysli, tymiánu, heřmánku a dalším bylinám.

Levandule je krásná po celý rok. Co takhle pěstovat více druhů a postupně si je namnožit?

Amálie

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Marťula1 - (2) - 243.186 (?), 5.3.2012 10:51, zobrazeno: 8530x

Dobrý den, koupili jsme domek na venkově. Chtěla bych založit kvetoucí venkovskou předzahrádku, žádné dřeviny.  Situována je na jih, světlo po celý den, hodně suché místo, nekvalitní zemina. Bohužel nemám prostředky na odstranění původní zeminy, snažím se zlepšit kravským hnojem, NPH. Také nemohu díky pracovnímu vytížení každý den zalévat. Nyní mám zasazeny menší růže, levanduli (té se opravdu daří), denivky. K chodníku bych chtěla nějaké nižší trvalky, uvažuji o zvonku karpatskému. Nyní dosazuji letničkami. Poradili byste mi, prosím, ještě nejaké druhy nižších trvalek?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 148.219 (?), 5.3.2012 21:16

Už asi týždeň nám kvitnú prví poslovia jari- žlté talovíny (ľavá snímka). Vpravo od nich je miniruža, ktorá prežila mínus 18 aj bez obalenia. Vzadu je previslý zakrsnutý smrekovec (modřín) a za ním pomalu rastnúci Cypruštek tupolistý. Veľmi dekoratívny je aj až do decembrového zámrazu kvitnúci horec (pravá snímka). Máte z čoho vyberať.wink

talovíny ohlasujú jar
talovíny ohlasujú jar
horce žiariace v opadanom ihličí smrekovca
horce žiariace v opadanom ihličí smrekovca
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.182 (?), 5.3.2012 21:55

Můžete volit různé skalničky - netřesk, rozchodník, tařice a tařička, mařinka, nízké hvozdíky, polštářové floxy, devaterník, sedum, mateřídouška, rožec, pupalka missourská, santolína ap.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marťula1 - (2) - 243.186 (?), 6.3.2012 11:23

Netřesky a sedum tam (už) moc nechci, strašně se mi to rozrostlo, stejně tak floxy. Devaterník, hurá, strašně děkuji, za boha jsem si nemohla vzpomenout (několik dní, děsný pocit), jak se tyhle rostlinky jmenují (jen se mi hlavou honilo, že to má česky něco společného s devítkou, v latině se sluncem - helios, heliathemum) :-D, moc jste mi pomohla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 105.202 (?), 13.6.2012 18:31

nenáročné jsou bergénie - sice se uvdí, že milují vlhko, ale velmi dobře snesou i sucho. Když se trochu rozrostou zahubí plevel, jsou zelené celý rok. Kamzičnk by bylo vhodné trochu zastínit. Do venkovské zahrádky patří i pivoňky, ale jsou vyšší, a patřil by tam i clematis

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 176.163 (?), 13.6.2012 19:18

Velice hezky vypadají také řebříčky a ty zálivku nepotřebují. Velkokvěté kopretiny také moc vody nepotřebují kosatce nízké i vysoké, kohoutek býval součástí venkovských zahrad naše babičky mu říkaly hořící láska pro jeho intenzivní červenou barvu, rudbécie,krásnoočka nebo třapatky také nepotřebují moc vody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 1.132 (?), 13.6.2012 19:28

Také mám zahradu na venkově, jižní strana a nekvalitní suchá půda. Daří se tam:

levanduli, saturejce, šalvějím, mátě, měsíčkům, dobromysli, tymiánu, heřmánku a dalším bylinám.

Levandule je krásná po celý rok. Co takhle pěstovat více druhů a postupně si je namnožit?

Amálie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 103.29 (?), 14.6.2012 18:11

Přimluvila bych se za vytrvalé karafiátky, nádherná vůně a dělají parádu i po odkvětu a také za rudbekie, které se samy vysévají a kvetou opravdu neúnavně celé léto až do podzimu.Obojí velmi nenáročné na půdu i zálivku.Bláža

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika