Skalník na kmínku



Stránky: 1,  2   
host - 150.50 (?) 
4.4.2011 12:54, zobrazeno: 23816x

Dobrý den, letos na podzim to bude 2 roky co jsem si koupila a zasadila skalník naroubovaný na kmínku.Loni po zimě jsem myslela, že je po něm, nakonec trošku obrostl, ale jen málo a letos je to to samé, větve má suché a zatim nevypadá, že by chtěl obrazit, tak nevim...a to prý je to nezmar.Kkyž jsem ho koupila měl krásné větve i červené plody... poradí mi někdo co s ním??Jestli už neni pozdě... Petra

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 169.25 (?), 5.4.2011 9:38

Dobrý den
Jestli je, nebo není, pozdě brzy poznáte, v tuto dobu už není co radit, prostě přežil nebo nepřežil. Před léty jsem také konal pokusy pěstovat skalník ve tvaru stromku. Jako materiál jsem použil to co opravdu rostlo jako plevel, pravý nezmar ale ve chvíli kdy se zvedl od země tak rychle chřadnul a za dva roky zašel. Domnívám se že příčin bude několik, především přirozeností skalníku je plazit se a k tomu má odpovídající osmotický tlak, ve větší výšce potom pletiva zřejmě hůře živená hůře vyzrávají a jsou náchylnější na zimu. Další možný úhel pohledu bych hledal v mikroklimatu plazivé rostliny kdy si zakryje kořenový systém svými větvemi a větve zpravidla sněhem a tak se chrání. K dalším pokusům bych doporučil zimní ochranu. Na půdu chvojí a korunku a kmínek, po opadu listů zabalit.
Vše co píši jsou jen úvahy neúspěšného pěstitele a doufám, že se najde někdo kdo má nějakou zaručenou technologii. Prodejci bohužel u všeho bez výjimky tvrdí,  že " to roste samo". Kdyby to ale byla pravda tak už dávno nemají komu prodávat. JP..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 150.50 (?), 5.4.2011 10:38

Díky za reakci... podnož zatim asi žije, když škrábnu tak pod kůrou je to zelené a na vrcholku to má pár zelených lístků, jinak jsou všechny rezavé a pořát tam drží... tak uvidím, jestli přežije, tak ho skusím na zimu zakrýt... snad přežije, nebyl nejlevnější   ...Petra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 186.113 (?), 24.5.2011 7:33

Koupila jsem si před 2 roky menší a větší skalník na kmínku a mám stejný problém. Menší jsem vloni vykopala a větší má taky jen pár lístků. Zatím ho nechám, opravdu nebyly nejlevněší na to, aby vydržely jeden rok. Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 49.39 (?), 24.5.2011 10:35

Se skalníky na kmínku ani já nemám dobré zkušenosti. Už bych se do nich nepouštěl. Ve školce v květináči sice vypadá pěkně, ale na místě vždy chřadne, odumírá... až odumře úplně.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 58.254 (?), 24.5.2011 22:57

Asi to bude tím, že skelník není trvalka. pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 88.230 (?), 12.5.2012 7:31

také mi odešel už 3x, vždy tak do 3 let, vždy po zimě věškeré rady odborníků marné, jednalo se o žíhaný skalník na kmínku. letos na jaře jsem šel pro další a ejhle z cca 10 skalníků cca 1/2 už proschlých, takže ani v zahradnictví neumí přečkat zimu, vzdávám to ono 500 je na rok dost peněz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 93.1 (?), 29.6.2012 16:22

Mám skalník 7let, pořád krásný.Hory-Krkonoše.Až letos polovina holá.Sem tam obráží.Tak nevím, jestli nemám větev zkrátit k tomu novému přírůstku, jestli by tedy nešla všechna síla do nového obrostu a nebo nechat.Skalník nízký pižlám jak třeba a čím víc, tím je živější.Jak by teda asi reagoval tenhle na kmínku?Neví někdo?  EnnyForMe@seznam.cz

Stromkový skalník
Stromkový skalník
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 160.145 (?), 29.6.2012 22:46

Já bych asi ostříhala všechno, co je na skalníku mrtvé... on určitě zase obroste... apropóóóó, zaujal mě Váš královský pudl... Nemá v rodokmenu chov. stanici Marco Bohemica???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 100.33 (?), 22.7.2014 21:28

Nevím jaké má skalník potíže, ale viděla jsem ho poprvé u známé, moc se mi líbil a tak se rozdělím o fotku, kterou jsem tam pořídila. :-)


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika