Lilie - škůdci



host - 160.10 (?) 
30.7.2006 15:20, zobrazeno: 23737x
Po liliích nám lezou červení broučci a zůstávají po nich skvrny.Na jiných zase vysedávají drobouncí plži.Prosím o radu,co proti tomu dělat?Petra
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 59.190 (?), 4.8.2006 10:50
Odborníci doporučují různé postřiky, mně se osvědčil jeden způsob, musím je denně prohlížet a jak vidím červenýho broučka, hned ho rozmáčknu, bohužel už se mi stalo, že jsem takto zlikvidovala berušku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 31.105 (?), 15.8.2006 11:11
ten červený brouček je chřestovníček liliový a nejlepší je ho  z květiny sebrat,postřiky nepomůžou
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 55.234 (?), 6.4.2007 9:35

Dobrý den.

Potřebuji poradit, jak  se zbavit červených broučků na liliích.

Okusují listy.

Děkuji Rolencová

Dana.Rolencova@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 238.108 (?), 6.4.2007 17:30
Sbírat a mačkat. Lezou navrch a pod listem bývají larvy. Vždycky jsem se jich zbavila sběrem, ale chce to stále kontrolovat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 232.126 (?), 9.5.2007 17:41
Chřestovníček liliový ničí nejen lilie a řebčíky, ale úspěšně dokáže zlikvidovat česnek, mladou cibuli a vyskytuje se také na pažitce. Pokud najdu na zeleninové zahrádce jednoho až dva dospělé brouky a žádná vajíčka nebo larvy ve třech po sobě jdoucích dnech, tak vystačí sběr a mechanická likvidace. Při větším výskytu používám postřik KARATE, stačí 2x za období březen až duben. Pozor, výskyt chřestovníčka musejí hlídat také sousedé, jinak kromě toho, že přijdou o květiny a o úrodu, tak jsou jejich záhony zdrojem dalších náletů na vlastní zahrádku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 117.182 (?), 27.4.2007 12:21
chřestovníčka sbírám, mj. vykouše celé poupě. Chce to prohlížet každý den. Slimáci mi v záhonu vyžírali celé cibule lilií, proto už několik let pěstuji lilie v květináčích a velkých nádobách. Na zimu vyndám, nechám v krabici zasypané rašelinou nebo suchou zeminou a skladuji ve sklepě. Na jaře opět vysadím do nádob. Pak kvetou super.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
David Janošek - (34), 27.4.2007 15:05
Zdravím
Objevil jsem v hlíně v květináči s liliemi takový jakoby červené schránky larev ...  Nevíte, jestli to je "pozůstatek" z chřestovníčků ??? Na rostoucích roslinách zatím není nic vykousané,vše vypadá OK, jen se bojím, aby pak z ničeho nic nepřišla invaze ... Na netu ani v knížkách jsem nic nenašel a zajímalo by mě,co to může být ... Díky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 169.174 (?), 30.6.2015 20:59

Larva Chřestovníčka

Chřestovníček
Chřestovníček
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika