lichořeřišnice - trvalka popínavá



host - 173.149 (?)
4.3.2008 15:57

Tak tato lichořeřišnice tropaelum tuberosum je chladuvzdorná nikoliv marzuvzdorná. Má hlíznaté kořeny a dorůstá do výšky 2 - 3 metrů. Snáší plné slunce a dobře propustnou půdu. Jená se o liánu. V NA3ich podmínkách se jí venku daří přes léto, ale na zimu se musí dát domístnosti. Jde jí trvele pěstovat v bytě.

 Hezký den Lenka

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 173.149 (?), 4.3.2008 15:57

Tak tato lichořeřišnice tropaelum tuberosum je chladuvzdorná nikoliv marzuvzdorná. Má hlíznaté kořeny a dorůstá do výšky 2 - 3 metrů. Snáší plné slunce a dobře propustnou půdu. Jená se o liánu. V NA3ich podmínkách se jí venku daří přes léto, ale na zimu se musí dát domístnosti. Jde jí trvele pěstovat v bytě.

 Hezký den Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.2 (?), 5.3.2008 16:53

Lenko moc děkuji za váš příspěvek, určitě zkusím tuto rostlinku koupit a pěstovat. Jen bych ještě ráda věděla, jestli ji máte nebo jste ji viděla v květu vy osobně, Veruna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.31 (?), 23.4.2008 21:14

tahle lichoresnice neprezimuje venku, snad leda pokud bydlite na jizni Morave. Mraz hlizy spolehlive znici. Jenze jelikoz se lichoresnice pestuje prave kvuli hlizam, byl by je nesmysl nechavat v pude. Takze na podzim vykopat a uskladnit jako brambory. Ne spolu s bramborama, to jim nesvedci. Jsou opravdu dobre, z jedne hlizky se urodi i kilo hliz - rika se jim oca. Staci ji puda jako na brambory, ve sve vlasti se pestuje vsude tam, kde se uz ani bramboram nedari. Kdyz se neurodi nevadi, staci ji pestovat i kvuli kvetum. Bohuzel kvete pozde na podzim, takze casto driv zmzne. Ja mam oranzovocervene kvety, videla jsem ale i temne cervene.  Michaela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.2 (?), 28.4.2008 17:02

To jste mě tedy moc překvapila, že se pěstuje kvůli hlízám, předpokládám, že se nějakým způsobem konzumují, to jsem neslyšela, že by byly k jídlu. Já jsem myslela, že se pěstují kvůli květům. Já bydlím na horách v Beskydech, t ak myslím že tam bych se květů nedočkala, je tam všechno opožděné. Moc vám děkuji za názor a přeji hodně úspěchů v pěstování. Veruna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 209.1 (?), 10.4.2011 15:01
Já mám taky moc ráda lichořeřišnici. Každý rok ji kupuji a každý rok mě trápí, že jí brzy žloutnou listy. Paní Dano, nevíte co s tím? Pěstuji ji na balkoně. Děkuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 217.146 (?), 10.5.2008 13:09

Dobrý den, nechci zde dělat reklamu, ale podávám informaci - dnes jsem zakoupil balení Lichořeřišnice nízké a Lichořeřišnice pnoucí v Albertu, každou za 17,-Kč.

Už se těším, jak jí ochutnám :))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 211.35 (?), 18.6.2011 6:36
Z kupovaných semen roste krásně. U velkých prodejců si překontrolujte latinský název, ať vám neprodají něco jiného místo této léčivky. Léčivé trvalky podle mne existují pouze v původním Peru. U nás jim vadí mráz.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 54.212 (?), 5.10.2011 8:49

Je moc dobrá, přidám recept. Listy, květy i once křehkých stonků pokrájím tak na 3cm, na oleji nebo sádle osmahu trochu česneku a cibule, přidám lichořeřišnici, osolím a krátce orestuji. Někdy ji smíchám i se sojovými výhonky. Dobrota!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika