Jak prořezat rododendron?



Basík - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90)
10.7.2004 23:01
Rododendrony moc řez nesnášejí, jelikož špatně obrůstají. Pokud máte keř už přerostlý, můžete se pokusit u hlubší zmlazovací řez asi do poloviny se zachováním části tažných větví. Osobně bych však keř odsranil a vysadil nový malý.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host, 3.7.2004 12:04, zobrazeno: 7725x

Nevíte prosím někdo jak se dá prořezat a poté udržovat vzrostlý rododendron? Daří se mu až moc dobře azačíná zabírat zahradu.
Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Basík - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90), 10.7.2004 23:01
Rododendrony moc řez nesnášejí, jelikož špatně obrůstají. Pokud máte keř už přerostlý, můžete se pokusit u hlubší zmlazovací řez asi do poloviny se zachováním části tažných větví. Osobně bych však keř odsranil a vysadil nový malý.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 241.239 (?), 17.6.2006 9:50

Mám vyzkoušeno, že se pěnišníky dají celkem bez problémů seříznout, a to v období květu nebo těsně po něm, aby nebyla "ohrožena" násada květů.

Samozřejmě neseříznout celý keř na pařez a některé větve nechat, ale ty se dají seříznout dalším rokem, až ty první obrazí. Opravdu obrazily i docela beznadějné větve, i když jsem tomu nevěřila.

Zuzana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 251.114 (?), 27.6.2006 11:35

Mám dobrou zkušenost se seřezáváním, počkejte, až odkvete. Určitě ho nevyhazujte, je to škoda, dlouho trvá, než naroste nový.

Zdraví Věra Bělohlávková.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika