Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Zdravim, s jukou mam tyto zkusenosti: na trhu na namesti v Koline jsem si ji asi pred 10. lety koupila od jedne babicky, rozdelila je na dve a jednu jsem zakopala doma na zahradce, druhou jsem dala do parku, ktery obklopuje kostel v nasi vsi.  Doma mela juka tu nejlepsi peci - presto dodnes je skoro stale stejna, jakou jsem ji koupila - maly vyhonek, takze jsem ji na jare loni pro zmenu dala do kvetinace - at dela co umi zase tam. V parku u kostela jsou z jedne juky tri obrovske kere, ted momentalne kvetou - kazda ma kazdorocne jiny pocet kvetu, nikdo se o ne nestara, ja jim nekdy maximalne na jare hodim trochu cereritu a kostni moucky, letos jsem to ale neudelala a stejne zase kvetou.  Cely den uz od rana na ne pere slunce, nikdo je nezaleva. Cely vtip je je ale v pude, ve ktere jsou - totiz u kazdeho kostela drive, ted jen u nekterych, byval hrbitov.  I u naseho byl, ted uz neni, ale v tech mistech u plotu, kde juky truni, je hrozne kamenita puda, respektive mi prijde, ze neco malo ornice je jen na povrchu, ale vespod uz je to vice kamenu, kaminku a sutriku smichanych s trochou pudy.  No a to je pro juky idealni stanoviste - propustne, lehce kamenite a celodenni upal.  Doma tohoto docilit nikdy nemohu, pac hnojime a vylepsujem pudu.  Tuhle jsem zahledla v jednom starsim westernu "Pro par dolaru navic" spoustu juk, ktere lemovaly nejakou jakoby prasnou silnici.  Nikde nic moc nerostlo, vsude vyhen a prach a mezitim - juky, pravda uz odkvetle, zbyly tam po nich klacky, ale byly tam.  A rozhodne je tam nikdo nearanzoval pro ten moment, to by jich potreboval mraky.  nevim kde se to tocilo, jestli ve Spanelsku, nebo dole v Italii, ale fakt je, ze tahle nepohoda jukam naprosto vyhovuje.  Letos jsou teploty temer stredomorske - takze se blizime k jejich idealnim podminkam :-).

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 10 a číslo 12.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika