Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Náhodou som videla túto diskusiu tak som sa rozhodla zapojiť a možno poradiť. Pestujeme hosty už pár rokov. Máme momentálne asi 300 kultivarov. Podľa mňa neexistuje žiadna hosta, ktorá by odolala slimákom pokiaľ sa tieto v záhrade premnožia. To je jasné.
Pravda je ale aj to, že niektoré hosty sú pre slimáky doslova lákadlom a zožerú ich prvé aj pri malej početnosti slimákov v záhrade. Patria sem väčšinou tie s mäkšími listami (Fortunei niektorí potomci, Undulata a väčšina jej potomstva...).
A potom je pár takých ktoré slimáky zožerú až keď ich je naozaj veľa, až keď sa premnožia. Patria sem napríklad Halcyon a skoro všetky jeho potomci ako June, June Fever, Catherine, Remember Me, Stand Be Me, Katherine Lewis... Listy slimákom asi nechutia nie ani tak kvôli tuhosti listu ale asi kvôli voskovej vrstve na ich povrchu. Ten im myslím si nechutí... Taktiež Sieboldiana a všetky kultivary, ktoré pochádzajú z nej sú dosť odolné. Majú obyčajne veľmi hrubé listy a asi aj tvrdú povrchovú vrstvu buniek a tak ich slimáky žerú trochu menej. Patria sem napr. Frances Williams, Brother Stephan, Olive Bailey Langdon, Big Daddy a mnohé ďalšie.
Ale ako som napísala na začiatku. Treba sa snažiť udržať záhradu bez slimákov. Žiadna hosta im neodolá...:-) Pekný večer želá          Dana

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 10 a číslo 12.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika