3 prosby, jsem začátečnice, poradte mi :-(



host - 57.170 (?)
2.6.2006 18:59
Na dešti nebyl, byl schovaný v "letní kuchyni", ale otevřený byl. ted je vlhký. Co se týče rybízu, ještě na slepičince jsem dala hlínu a kořenů to mělo dost, byla to jedna velká hrouda. Děkuju moc za předešlou odpověd!!! :-)
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 57.170 (?), 2.6.2006 13:09, zobrazeno: 6695x

Prosím poradte, mám několik proseb- zmrzl mě přes zimu (zapoměla jsem ho vemku) Kristalon, bude funkční i letos, nebo tím zmrznutím je na vyhození???  Poprvé jsem zakoupila keříčkovitá rajčata a neb´vím, jak je pěstovat Asi se vůbec nezaštipují??!!  Dát k nim oporu, nebo budou nízký??  A z jiné zahrady jsem vykopla mladý a hezký keř černého rybízu a zasadila do jiné zahrady a na dno dala lopatku slepičáků a dobře zalila, ale za měsíc listy opadávají a jsou suchá. Je to přehnojením, co s tím, prosím, pomozte mi!

Petra

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 27.29 (?), 2.6.2006 15:14

1) Kristalonu se nic nestane pokud nebyl na dešti a rozbalený. To by mohl poklesnout obsah dusíku ale ani tak žádné nebezpečí nehrozí . Bez obav používejte.
2) Keříčková rajčata nezaštipujeme, necháváme je volně růst jen podpíráme výhony, nebo lépe přivazujeme ke kolíkům, aby neležely na zemi. Tyčková pěstujeme na jeden výhon a výhony za listy vylamujeme.
3) Pokud přišly slepičince přímo do kořenů tak je to možné že je spálený. Je ale také možná chyba při přesazování. Je vždy třeba silně redukovat nadzemní část a doporučuje se zasadit hlouběji aby se mohl rozrůst. Nevzdávejte to , zahrada je boj a nakonec skoro vždy vyhrajeme . JP..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 57.170 (?), 2.6.2006 18:59
Na dešti nebyl, byl schovaný v "letní kuchyni", ale otevřený byl. ted je vlhký. Co se týče rybízu, ještě na slepičince jsem dala hlínu a kořenů to mělo dost, byla to jedna velká hrouda. Děkuju moc za předešlou odpověd!!! :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 79.165 (?), 9.7.2006 10:42
Dobrý den, já mám Kristalon vždy uložený ve skřínce na chodbě, kde je sucho a vždy po nějaké době zvlhne a zhrudkovatí, což mě štve........už jsem ho zkoušela i přesypat do sklenice a uzavřít, ale výsledek stejný. Proto používám už jen slepičince a výsledek je ještě lepší :-). Rybíz , hlavně černý je jak já říkám plevel, takže se určitě vzpamatuje a že jste přihnojila, je dobře, pokud nebylo přímo ke kořenům, jak píšete, spálený určitě není! Nejlepší je přesazovat na podzim. Zdravím Michaela.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 57.170 (?), 18.7.2006 18:34

Díky za radu, budu ráda, když vydrží, černej rybíz miluju.Jak ty slepičince ředíte- to jsou starý, nebo čerstvý??Díky!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Dannyyyy - (3), 19.7.2006 13:34
Už pár let slepice nemáme, takže ani slepičince, ale pokud jsme je chovali vždy jsme slepičince dali do sudu a zalili vodou - nějaký čas se to pěkně luhovalo a pak se s tím hnojilo (nehrozilo tolik "spálení" jako když se používají neředěné...). Dnes jsem odkázan na kristalon a na podzim starý dobrý kravský hnůj -zahrada si očividně nestěžuje. (ještě jsem zapoměl na občasné vápnění CaCo3)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika