Očko čerešne



host - 211.171 (?)
15.11.2016 15:31

Letos jiný starší pán (můj známý) spadl při trhání třešní a pořád není v pořádku. A ten Čechov (dílo): Tři sestry, Višňový.

No, ono se dá spadnout i z jednoho schodu, takhle bych to nebral.

Třešní jsme měli za život několik a vždycky to byly časem velké stromy, na to je potřeba kvalitní DŘEVĚNÝ žebřík.Já abych šel s dobou jsem si před 20 roky pořídil žebřík hliníkový, za ty roky jsem stačil zničit kdejaký velký strom, letos jsem si objednal nový dřevěný, ale zase nemám ty vysokokmeny:-))

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 225.136 (?), 15.11.2016 14:20

Co tím autor chtěl říct?

Kdysi jeden starší pán (můj známý) říkaval: „co je výš jak čtyři metry, už není moje“. Léta jsem tomu nerozuměl. Letos jiný starší pán (můj známý) spadl při trhání třešní a pořád není v pořádku. A ten Čechov (dílo): Tři sestry, Višňový sad (a další). Nějak se mi to spojilo. 
U jablek to ještě ujde, je česáček na tyči. Višeň bych očkoval níž než 3 m.
Taky mám starou třešeň, kterou nikdo neotrhá a taky mám třešničku, na které chci více odrůd. Ale zdála mi nějak dlouhá, tak jsem ji „podsadil“ (né o moc, půl metru to určitě nebylo) a ona je teď nějaká rozmrzelá a trucuje. sad (jestli toho trucování nenechá, tak má slíbeno, že jí vyměním, stromečků máme dost) JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 211.171 (?), 15.11.2016 15:31

Letos jiný starší pán (můj známý) spadl při trhání třešní a pořád není v pořádku. A ten Čechov (dílo): Tři sestry, Višňový.

No, ono se dá spadnout i z jednoho schodu, takhle bych to nebral.

Třešní jsme měli za život několik a vždycky to byly časem velké stromy, na to je potřeba kvalitní DŘEVĚNÝ žebřík.Já abych šel s dobou jsem si před 20 roky pořídil žebřík hliníkový, za ty roky jsem stačil zničit kdejaký velký strom, letos jsem si objednal nový dřevěný, ale zase nemám ty vysokokmeny:-))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 15.11.2016 17:29

No, ono se dá spadnout i z jednoho schodu, takhle bych to nebral.

To je pravda, ovšem statistici spočítali, že po pádu z první žebříkové šprušle je vozíčkářů o něco méně než z patnácté.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 211.171 (?), 15.11.2016 17:48

Takto uvažujeme my starší, dcera by mi řekla, že hodně čtu černou kroniku.:-))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 225.136 (?), 15.11.2016 18:17

Dobrý žebřík, to chválím. Mám hliníkové, pěkně se po větvi smeknou. Jó legrácky, ty já rád.  Ale čertík nikdy nespí, raději moc nepokoušet. Proto já čtyři metry a dost. (u staré třešně, je velikánská, mi sahají větve až na zem, nahoře jsou lepší, ale umím si je odříct, psal jsem, že je nikdo neotrhá, není to pravda, zapomněl jsem na špačky)
A že je očkování třešní v létě snadné, příjemné? Času fůra, aspoň dva měsíce, od června do srpna. Žádná otrava s tím dlouhým a nevděčným opatrováním těch, chybičku nepromíjejících,  zimních třešňových/višňových roubů.
Třeba to letní očkování ještě někdo další zkusí. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 211.171 (?), 15.11.2016 18:34

Dobrý žebřík, to chválím. Mám hliníkové, pěkně se po větvi smeknou.

Já jsem si hliníkové 3,4,6 a štafle koupil z bezpečnostních důvodů aby mi neprasknul špruslík, ale ty těla stromů jsem s nimi otloukl, což se mi s dřevěnými žebříky nestávalo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 211.171 (?), 15.11.2016 19:13

Třeba to letní očkování ještě někdo další zkusí. JG

Tak je to můj favorit...

Můj otec zase jen rouboval za kůru, dařilo se mu vše, klidně přerouboval starý strom, dal na silné větve víc roubů a všechno mu šlo.

Já dám na silnou větev 5 roubů, chytnou se dva, další rok uříznu níž, dám 4, chytnou se dva a z toko mi ještě jeden ulomí kosák když na něj sedne...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 15.11.2016 19:22

dařilo se mu vše, klidně přerouboval starý strom, dal na silné větve víc roubů a všechno mu šlo.

Což o to, ono se to ujme skoro vždycky. Horší je, že rána na starém stromu se nezahojí. Je to obvykle tím, že našinec přeroubovává velký strom - obvykle staré bujné odrůdy a na něj naštěpuje moderní odrůdu - brzy plodící, hodně plodnou, ale slabě rostoucí. Taková nedokáže přitáhnout dostatek mízy k zahojení velké řezné plochy. A tak je dřív nebo později přeroubovaný strom odsouzen k zániku. Při přeroubování starších stromů je třeba volit rouby odrůd stejně nebo radši ještě bujněji rostoucích než podnož. Což je při porovnání starých a nových odrůd někdy problém. Buďme proto vděčni za odrůdy jako Rubín, Sirius, Admirál. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 211.171 (?), 15.11.2016 19:55

Při přeroubování starších stromů je třeba volit rouby odrůd stejně nebo radši ještě bujněji rostoucích než podnož. 

Víte pane Vysloužil, ono se to tak odborně před 30,40ti roky nebralo jako dnes, soused co měl novinku, tak se podělil a měli to všichni, některý se nedělil a pak se vytahoval, jablíčky které nikdo neměl.

A stromy tady v naší chudé zemi všichni měli na vysokokmenech, asi semenáčích a vydržely, to sipište, jen ta motorovka jim pak vzala život.Dneska sám vidím, že bojovat u nás s málo vzrůstnou podnoží nemá cenu A2 je tady akorát...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 24.4.2018 16:38

Pro zájemce o očkování třešně ještě přidám letošní obrázek kvetoucího stromku, vývoje třešňového očka, ve stáří 3 let. Je to týž stromek třešně, který je v tomto vlákně. JG

očko třešně v 2018
očko třešně v 2018
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?0:08
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika