Jak vypěstovat korunu?



host - 55.18 (?)
24.2.2016 12:03

Strom zasadím ve volné krajině a asi ve svahu a určitě v mrazové kotlině, tak bych chtěl korunu co nejvýše, aby nemrzly květy a dalo se pod stromem chodit a neožírala jej zvěř. Chtěl jsem původně koupit vysokokmeny, ale nesehnal jsem je, tak jsem koupil špičáky.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 55.18 (?), 24.2.2016 9:27, zobrazeno: 3575x

Dobrý den, chystám se zasadit dvě třešně odrůd kordia a regina na podnožích ptáčnice. Stromy jsem zakoupil ve tvaru špičák. Chci jim nechat co nejvyšší kmen. Podle knížek, do kterých jsem koukal, jsem dospěl k závěru, že ořežu předčasný obrost, a na kmínku nechám nahoře čtyři pupeny, ze kterých vyrostou pruty, které bodou základy budoucích větví. je to tak správně? Jak je vidět na obrázku, předčasný obrost je dost silný, podle toho, co jsem četl, bude k jeho odstranění asi třeba použít zahnův řez? Jak dlouhý bych měl nechat čípek? Děkuji za opdpověď

S pozdravem

Karel Hamouz


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 55.18 (?), 24.2.2016 9:29

Ještě jsem si vzpomněl, má se nechat pátý pupen úplně nahoře, ze kterého by se vypěstovat terminál, nebo pěstovat bez terminálu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 24.2.2016 11:52

Plánujete co nejvyšší kmen-upřesněte. Terminál je pokračování kmene. Praxe-je lepší ponechat pupeny bez vyštípnutí, ne každý se splašícheeky, některý má tendenci konkurovat terminálu, jiný tvoří kostru, některý zaschne, vylomí ho ptactvo, nešika, spase housenka, další se jen mírně prodlouží a nabídne květní násadu pro panenskou -koštovací úrodičku... Zatím bych jen lehce zakrátil vršek-špičku. S.P.,CH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 55.18 (?), 24.2.2016 12:03

Strom zasadím ve volné krajině a asi ve svahu a určitě v mrazové kotlině, tak bych chtěl korunu co nejvýše, aby nemrzly květy a dalo se pod stromem chodit a neožírala jej zvěř. Chtěl jsem původně koupit vysokokmeny, ale nesehnal jsem je, tak jsem koupil špičáky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 24.2.2016 12:11

Váš úmysl je správný. Do volné krajiny patří vysokokmen. Stejně tak je rozumné vypěstovat jej ze špičáku. Oproti sazenici vysokokmene ovšem jeden, možná dva roky ztratíte, ale to se nedá nic dělat. Zahnův řez je zbytečný, na výchovný řez jednoletých výhonů není třeba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika