Doporučíte odrůdu



Jaroslav u Prahy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 140.152 (?)
9.9.2015 15:01

Já jsem se soustředil na rané srdcovky, které spolehlivě unikají vrtuli a nemusím stříkat proti červivosti. Postříkané třešně nám nechutnají a umýt se to nedá. Samosprašnost třešní je problematická.

Vysadil jsem proto Burlat, Karešovu, které se vzájemně opylují, taky Rivan (pro ptáky). J.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 127.19 (?), 8.9.2015 16:49, zobrazeno: 4099x

Dobrý den,

prosím o doporučení odrůdy třešně, kterou vysadit. Oblast okolo cca. 20 km SZ od Brna, nadm. výška cca. 320 mnm, celkem větrné místo, odrůdu samosprašnou, odolnou chorobám, ideálně nějaké velké tmavé srdcovky. ;-)

Děkuji, Michal

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 127.19 (?), 8.9.2015 16:58

Tak jsem dohledal, že velké tmavé srdcovky v mém podání jsou asi chrupky v podání odborníků. ;-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jaroslav u Prahy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 140.152 (?), 9.9.2015 15:01

Já jsem se soustředil na rané srdcovky, které spolehlivě unikají vrtuli a nemusím stříkat proti červivosti. Postříkané třešně nám nechutnají a umýt se to nedá. Samosprašnost třešní je problematická.

Vysadil jsem proto Burlat, Karešovu, které se vzájemně opylují, taky Rivan (pro ptáky). J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 35.93 (?), 9.9.2015 15:09

Cim nebo jak je samosprasnost tresni problematicka? Opravdu na chuti tresni poznate, ze byly postrikane?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jaroslav u Prahy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 139.32 (?), 10.9.2015 16:59

Třešně jsou většinou cizosprašné, oplození a tím i úrodnost se zajistí výsadbou několika vhodných různých cv nebo se využije okolních stromů. Inzerované samosprašné třešně často zklamaly.

Postříkané třešně jsou cítit postřikem, pokud je silný déšť neumyje. I kdyby cítit nebyly, to vědomí, že jím ovoce ošetřené jedovatou chemikalií, mi vadí. Když to zabije vajíčka vrtule, může to   uškodit i mým dětem a vnukům. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 35.93 (?), 10.9.2015 17:46

Mate vlastni zkusenosti se samosprasnymi tresnemi? Asi nikoliv, pokud nepestujete chrupky, alespon zadnou samosprasnou srdcovku neznam.

Vune a chut jsou ruzne kategorie... jsou citit postrikem... jakym a po jake dobe?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?0:08
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika