Řez slivoně



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 189.146 (?) 
26.3.2014 14:17

Dobrý den, moc děkuji za informaci, tímto je můj dotaz vyřešený. Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 253.238 (?), 3.5.2014 8:20
Dobrý den, prosím o radu.Podařilo se mi bohužel až nyní v květnu, sehnat stromek k výsadbě odrůdy Katinka.Je to na podnoži myrobalán, ale v zahradnictví měli jen samé dlouhé kmínky, takže větvení vybraného stromku začíná až v 150 cm.Můžu sesadit korunu tak, že ustřihnu dosavadní vytvořenou korunu a vznikne špičák a novou korunku zapěstuji ve výšce 70-120 cm?Chtěl bych co nejnižší kmínek i k vzhledem k velikosti okolních stromků.Mám obavu zda tento sesazovací řez stromek přežije a proto zvažuji i tu horší variantu, že ponechám původní dlouhý kmínek.Děkuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marijka.O - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 54.70 (?), 17.5.2014 21:21

Připojuji se k prosbě, dostala se nám na zahradu sousedovic koza a 2 roky rostoucí Katinku na myrobalánu oholila na 110cm vysoký špičák. Jak dál postupovat? Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 137.169 (?), 17.5.2014 22:22

Dobrý den.
Koza bude asi potvora. Proto kozel zahradníkem. Konkretní kozí zkušenost nemám, ale sázel jsem si slivoňové podnože silné jak násada smetáku a seříznul jsem je taky na tyč. Asi jako ta koza. A rostou a dost. Akorát výhony rostou z kmínku svisle nahoru. Pokud by ale měly tvořit ramena spodního patra koruny, potřebovaly by asi postupně vyvázat, rozepřít, do vhodného úhlu ke kmínku.
Rozžvýkané konce a větve se strženou kůrou bych zastřihl do zdravého. Snad je Katinka štěpovaná někde dole. To je asi se stromkem teď všecko. Novou korunu a konečné seříznutí doladíte později podle toho, jak to poroste. Snad ještě poučit kozu o technologii výroby klobásů. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika