Nové Slivoně na JV pozemku - převážně na pálení



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?) 
12.2.2015 13:37

My, co šetříme játra, si kořalku jenom lijem na obličej.devil

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 12.2.2015 14:46

Přemo, existují ještě jiné odrůdy, ale méně vyzkoušené. Myslím k Lepotici. Třeba Topfive, Tegera a Carpatin zraje před Lepoticí, Kalypso pravděpodobně o něco později. Po Lepotici by měl zrát Topstar. Najbolju by asi nedoporučil nikdo, ale ta by měla zrát právě v tomto meziobdobí, podobně jako Zelená renglóda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Přema - (18) - 155.234 (?), 17.2.2015 22:09

Všem moc děkuji za rady - teď jsem pár dnů vůbec neměl čas, ale ještě si projedu pár odrůd a poprosím Vás o nějaké rady a tipy :)) díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 18.2.2015 0:22

Jojo si škrtněte, Přémo. Milan tady jednou napsal, že to je nejhnusnější odrůda všech dob, nebo něco v tom smyslu a mě už s ní taky dochází trpělivost. Nevím, co jí v minulém roce bránilo, aby byla stejně kvalitní, jako Toptaste. Nic. A přesto nebyla k ničemu. Má zřejmě zakódovanou nějakou poruchu dozrávání. Takové odrůdy je třeba bez milosti "vyključit". no

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Přema - (18) - 155.234 (?), 18.2.2015 21:29

JOJO jsem vyškrtnul hned první den :-)

- zatím pouze předbežně mě ještě zaujaly (nevím kolik jich ještě zvolím - budu se rozhodovat asi především obdobím dozrávání popř. zkušenostmi Vás borců :-)) a nevím jestli se dají všechny sehnat...

takže předbežně jsem si poznačil ještě se zamyslet nad:

- Jubileum

- Stanley - do té asi půjdu na 99%...

- Haganta popř. Topend plus (jestli se nepletu tak na HAGANTU jsou rozporuplné názory...)

- TOP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 18.2.2015 21:43

Přemo, vzhledem k tomu, že podle mě je nejsladší švestka Toptaste a to v konečném stádiu zralosti, tak bych tipoval, že bude nejlepší i na pálení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Přema - (18) - 155.234 (?), 18.2.2015 22:06

Budu sadit asi 10stromků a raději než vymýšlet sázky na risk zvolím jistotu a některý stromeček vezmu 2x...  čili to vidím asi na:

Katinka - 1x

Gabrovská - 2x

Čačanská rodná - 1x

Hanita - 1x

TopTaste - 2x

Durancie - 1-2x

Presenta - 1x

Tak to bychom asi měli :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 18.2.2015 22:51

Ano, to je ten nejlepší výběr na přímý konzum. Na pálení nevím. Nejsladší je Toptaste, ostatní můžou s cukry zazlobit. Co se týče minulého roku, tak Gabrovská prakticky všechna shnila, díky tomu vzpomínanému dešti. To samé Elena a Presenta. Kdyby nebyla ta nešťastná šárka, tak by byla jednoznačně nejspolehlivější Domácí švestka. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Přema - (18) - 155.234 (?), 19.2.2015 19:57

Pane Petře To, ale není ta správná odpoveď :-))) já chtěl švestky v prvé řadě na pálení a v druhé řadě na jídlo (Katinka...) a samozřejmě i ostatní... ale myslel jsem si, že odrúdy jako Gabrovská, Čačanská či snad Durancie tak, že z těchto stromů mi bude slivovičku závidět každý... cheeky ale teď vážně... stejně nevím jak bych více odrůd dával k sobě do kvasu když každá dozrává trošku jinak a zase "sto" nádob mít nemůžu :-)) takže bych chtěl aspoň 3 top odrůdy do kvasu popř. některé které by mohli jít k sobě... (Čačanská rodná + Gabrovská?), ale na Gabrovskou jsem teda dost sázel... teď babo raď...

PS: klasickou domácí švestku nechci pokoušet i když zeptám se laicky a zcela nezkušeně - pokud budu mít domácí švestku a chytne Šárku - mohou se nakazit i "vedle" stojící stromy které nejsou úplně imunní? A jak je to se samosprašností u mého výběru? děkuji...blush

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 57.97 (?), 19.2.2015 21:32

Šarku můžete - tedy Vaše stromy - chytnout (a pravděpodobně ji chytnou) i když Domácí pěstovat nebudete. Zcela imunní není zatím žádná z odrůd běžného sortimenu (kromě hypersensitivního Joja).

V případě dostatku místa bych já osobně jednu Domácí vsadil. Někdy dokáže příjemně překvapit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika