Laický dotaz ohledně řezu slivoní



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
sadař82 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (116) - 90.70 (?) 
18.5.2015 22:47

a prosvětlením rozumíte zrušit ty 2 terminály, co tam vidíte, a nechat 3-5 kosterních větví, nebo kde ještě prosvětlit? já měl zato, že teď je tam světla až až...frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 157.239 (?), 18.5.2015 23:04

Jestli sledujete hokej-ruskou KHL-tak báze je základna. V tomto případě místo, kde větev začíná-spatřila světlo světa co by malý pupenecwink,00 nic-přímo z kmene. Už jsem psal, že teď je vhodné několik větví odstranit, za cca rok další-až Vám zbyde ideál. Světlo je třeba především na listy, a to v CELÉ kubatuře stromu-ne jen na jeho periferiích, jeho mhožství+čas jako součet hodin i úsek ve veg.období má rozhodující vliv na tvorbu květní násady. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.7 (?), 18.5.2015 23:10

Také se připojím k debatě - podle mne to je také moc husté, trochu bych to probrala, případně některé větve pokrátila na nižší rozvětvení směřující z koruny ven, aby bylo v korunce víc světla. Takhle je to houština.   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sadař82 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (116) - 130.35 (?), 19.5.2015 7:42

Děkuji za radu. Nicméně jak docílit toho, aby nové nižší rozvětvení směřovalo z koruny ven? mně to žene pořád strašně nahoru a ikdyž to bude vně, tak zároveň nahoru a tedy časem stejná houština jako teď...?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Dave3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (102) - 220.132 (?), 18.5.2015 23:10

Jo, tak jsem to myslel. Možná jsem to špatně formuloval. Prostě místo rozvětvení těch 12ti větví, ať vidíme tloušťky a úhly. Je tam toho jaksi moc v jednom místě.

Jak tady kdosi psal, jeden rok odstraňte třeba 4 kosterní větve, další rok opět 4. Nikde dál v koruně neprosvětlujte, je to opravdu světlé až až. To jsem jenom dedukoval nad schopností vytvořit ten obrost, který byste rád.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 18.5.2015 23:28

Tak to teda pr, koníčciwink! Dál v koruně je to teprve mazecfrown! To se má držet na uzdě, jinak je z toho takové rodeocrying! Bez dodržení jistých zákonitostí nastává anarchiecool. Tak chcete plody, nebo březová košťatacheeky? S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Dave3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (102) - 220.132 (?), 18.5.2015 23:43

No dlouhé to je, to jó, ale tak jestli to bude plodit, tak se to zohne, a pak to obroste, a pak se to zkrátí, a máme vystaráno :D nebo to takhle nefunguje?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 19.5.2015 4:58

To, co se přihodilo při založení korunky-nadpočet větví, se odehrává i mezi nejmladšími-vrcholovými. Strom neblbne, chová se přirozeně, neuvědoměle nabízí nadpočet, na pěstiteli je vybrat to nejlépe postavené dřívíwink. Ikdyž proběhne-z důvodu přežití POSTUPNÉ- odstranění nadbytku u kmene, tak se musí POČÍTAT a počínat stejně i v navazujících partiích. Jen celkové množství větví nižšího řádu je vždy dvojnásobné. Tato matematika má svůj konec, proto je nutné pochopit, oč tu kráčí. Já vím, že o jisté meruňce v této debatě bylo mnou psáno, že se větve s PLODY svěsí- tady však plody a květy chybí, že? S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 19.5.2015 7:36

Já bych to tak tragicky neviděl. Slivoň je zdravá, roste, zřejmě i plodí, možná je koruna krapet hustější - no a co? Švestky se často umějí prosvětlit samy prosycháním obrostu. Když strom necháte tak, jak je, podle hesla "lepší neřezat vůbec než řezat blbě", on svůj růst sám zpomalí, větve se pod tíhou plodů rozklesnou a sám uvidíte, jestli je třeba nějakou odřezat. Staré slivoně kolem silnic a na mezích roky nikdo neřezal, než přišla PPV plodily dlouho a dobře, třebaže procenta oslunění listové plochy nikdo neřešil. Ze zahuštěné jabloně bez probírky sklidíte brakové ovoce, u švestky je to ale skoro jedno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sadař82 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (116) - 130.35 (?), 19.5.2015 7:40

a které 4 kostrní větve tedy ponechat? ty nejsilnější? to by v tomto případě mezi nimi byly ty 2, které vidíte jako terminály...?sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika