Jolina a Joganta



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?) 
12.9.2022 13:51, zobrazeno: 1378x

JOLINA anebo JOGANTA? Moje chyba, že jsem si včas lépe neoznačil oba stromky z Klivie BA. Doktor MV si rouby, které jsem mu kdysi poslal, jistě lépe označil, jelikož o obou slivoních píše na "truc" fóru. Škoda, že jsem jeden ze stromků nedal místo té trapné Azury. Plody jedné z odrůd každoročně potáhne moniliová hniloba než stačí dozrát. Letos také, ale na druhém stromku se díky přípravku "THE PROLECTUS" podařilo nějaké plody udržet až do sklizňové zralosti a tedy příjemně překvapily. Bylo na čase po tolika letech. Bude to pravděpodobně Joganta, která má podle ohlasů lepší chuť. Obě odrůdy snad pocházejí z křížení Jojo x Haganta. Která zraje dříve, to nevím. Asi Jolina. Každopádně takovouhle chuť bych si představoval u Jofely, což se zatím nepodařilo.

Jolina anebo Joganta
Jolina anebo Joganta
Konečně oranžová dužnina a nikoliv pouze zelená jako u Jofely
Konečně oranžová dužnina a nikoliv pouze zelená jako u Jofely
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 250.237 (?), 12.9.2022 18:34

Snad vám to pomůže s určením. Jogantu mám už pryč. Zrála těsně před Hanitou a Hanita už je taky ze stromu dole. Nyní tady zraje Jojo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 12.9.2022 20:56

Ano, teď zraje Jojo, ale že by Joganta zrála tak brzo, to se mi nezdá. Pátral jsem jen zběžně a všude to vypadá až na září. Každopádně chuť toho plodu na fotce byla velmi uspokojivá, výrazná, což není vždycky u těch Němců zvykem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 234.34 (?), 3.8.2023 18:49

Dozrieva už niekomu Joganta?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KORZÁR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (226) - 108.22 (?), 3.8.2023 19:36

Ešte nezreje ani jedna odroda, foto z r.2022.

Joganta
Joganta


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika