Hniloba švestek



Michir - (7) - 92.95 (?) 
2.9.2023 17:17, zobrazeno: 722x

Dobrý den,

chtěla bych požádat o radu. Máme několik let a v posledních letech se rok co rok objevuje na švestkách hniloba. Hledala jsem různě po příspěvcích, nemocech švestek. Dohledala jsem, že se jedná o moniliovou hnilobu, ale nikde jsem nenašla, jak jí bránit nebo aspoň omezit. Zdá se mi to rok co rok horší. Jediné, co jsem našla byl poetřik Talent při zabarvování plodů. Přiznám se, že se mi už plody stříkat nechce.Existuje nějaká jiná rada? Jsem už skoro nalomená, že strom vykopeme. Přidávám foto, dnes jsem jich otrhala celý kýbl.

Děkuji předem za radu

Irena

Švestka
Švestka
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 2.9.2023 17:38

Jsou odrůdy náchylnější a méně náchylné. Mně třeba hodně hnije Jolina, Joganta, Vision, Prezident. Nejvíce hnijí poškozené plody obalečem, hmyzem nebo ptáky. Postřiky proti moniliové hnilobě jsou Prolectus, Magnicur Quick, Belanty. Ale máte pravdu, mně se už plody také stříkat nechce a sříkat je ani nebudu. Hnijící plody je třeba z větví odsranit, než se houba dostane do dřeva, kdy potom větev, nebo její část usychá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika