Co vybrat?



Kvark - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 246.215 (?) 
30.4.2021 21:13, zobrazeno: 1546x

Takze uz mam zahradu skoro vyresenou, akorat mi zbyva misto pro 3 stromy. Asi pestovat jako ctvrtkmen, aby to nejak i esteticky vypadalo a vetvilo se(tudiz ne sloupovite), ale nebyl uplne obri strom.

Myslel jsem vybrat neco konkretniho z toho obrovskyho vyberu svestek, polosvestek, svestkomerunek, jqaponsky svestky. Muzete poradit i i jine ovocne stromy.

Zahrada je na kopci okolo Prahy, docela teplo, akorat vitr.

Jsou tam nejake broskvone, velkopopovicka merunka, nejaky stary jablone, obri tresen(neznam druhy). Plus jsem vysadil nejaky sloupove visne, hrusen, jablon.

Tak neco aby to nejak doplnovalo a treba bylo i trochu neobvykle. Ikdyz teda koukal jsem, ze zahradnictvi maji dost veci vyprodano.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.84 (?), 30.4.2021 22:10

Volila bych z pološvestek Hanitu (tolerantní k šarce, samosprašná), ryngli Oulinskou (také tolerantní k šarce a samosprašná, navíc dobrý opylovač).

Jinak pokud mají vyprodáno, počkala bych do podzimu, až budou mít to, co chcete, vyplatí se to, stromek máte na řadu let...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.84 (?), 30.4.2021 22:13

ps - hrušně nejsou samosprašné, roste někde v okolí nějaká?  L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Kvark - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 246.215 (?), 2.5.2021 17:26

Hrusne tam v okoli urcite budou. Me napada otazka, muze problem, kdyz je tam az moc odlisnych stromu v okolnich zahradach a proste ta vcelka, nebo hmyz nenarazi na dve hrusne v ramci sve mise? :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.217 (?), 3.5.2021 21:34

Pokud v okolí hrušně jsou, je to OK. Včelka se nesplete, pokud vím, tak při svém "výletu" sbírá vždy jen jeden druh.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 91.196 (?), 1.5.2021 8:45

Mohly by u Vás jít ryngle, stromkové lísky, převislé moruše... A neuražte se, prosím-druh je třeba třešeň, broskvoň... a to, co prý nevíte, jsou odrůdycool-je tak?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Kvark - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 246.215 (?), 2.5.2021 17:24

jj mate pravdu, nevim odrudy. A co lidi rikate na tenhle vyber Nektarinka Fantasia, Moruše černá 'Full Seasons', Švestka ´Joganta'. By se mi hodilo, kdyby to bylo ze zahradnictvi Spomysl, ktery mam kousek a je tam vyber.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10104) - 70.240 (?), 3.5.2021 12:25

Švestka ´Joganta'. By se mi hodilo, kdyby to bylo ze zahradnictvi Spomysl, ktery mam kousek a je tam vyber.

Díval jsem se na nějaké názory ohledně Joganty. Pan Fiala píše, že je chuť podobná Toptaste, jiný pán tam cítí "seno“, takže něco jako Topking, a další pán píše, že jsou mnohem lepší švestky na jídlo. Takže na to, že jsem kdysi vypláznul za stromek 23 éček v Klivii, to není žádná sláva. Možná, že by nebylo špatné koupit místo Joganty Jofelu, s kterou jsou lepší zkušenosti. Jinak, jestli máte blízko do Spomyšle, tak to máte ideální, jelikož je tam asi nejlepší výběr stromků v ČR. Ty záměny se objevují všude, i v "kamenných prodejnách“, pravděpodobně k nim dochází už u dodavatele..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika