Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Mnohokrát se tu na fóru psalo o malé plodnosti Althanovy renklódy. Někdo ji svaloval na pilatku, jiný na nedostatek opylovačů. Přitom všem každoročně a bohatě kvete. Vyslovil jsem teorii, že nízká plodnost může být důsledkem infekce šarkou, vůči níž je jinak odrůda poměrně tolerantní. Za zhruba 20 let nepřinesl 7 metrový strom nikdy víc než pár kilo rynglí, velkých sice, ale přece jen bída. Nepomohly postřiky Calypsem, vroubování Zelené renklódy do koruny, hnojení na list.  Řekl jsem si, že dám bolševikovi ještě rok, dva. No a letos koukám, že násada se podobá Katince před rokem. Kdyby dozrála jen polovina toho, co je tam teď neumím si představit, jak by to strom unesl. Pilatku jsem podezíral neprávem, obsypané jsou partie, kam ani má teleskopická trubka nedostříkne a v systemický účinerk Calypsa po silných větvích nevěřím. Tož babo raď. Nabízí se jediná souvislost.. Před 2 lety jsem kolem stromu vyvrtal půdním vrtákem asi 5 děr, vylil zředěným slepičincem a zasypal kompostem smíchaným s pískem.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 12 a číslo 16.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika