svilušky pod kůží?



host - 221.67 (?)
10.6.2012 23:28

Po mesici ponococovani konecne usnu.na koznim jsem dostala vodu se sirou.Zabira.horsi bude zbavit se modrin ktere mi zustavaji..Sbirani jahod jedine ve skafandru.To nemluvim o 20aru osazeneho humna.Nevim jak se mezi potvorama jinak da pohybovat.plati na ne nejaky repelent?cheeky

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host, 28.7.2002 23:58, zobrazeno: 251234x
Pravidelně v polovině prázdnin nastává na naší zahradě ráj neviditelných potvor, které se prý nazývají svilušky. Při sebenepatrnějším projití po zahradě se zavrtají pod kůži a pěkně svědí. Od té chvíle se nikomu na zahradu nechce. Jsme z toho zoufalí a nevíme, jak se jich zbavit. Nemá prosím někdo zkušenost a hlavně radu, jak na ně vyzrát?Děkuji
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
hejduk - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52), 29.7.2002 20:50

Dobrý den,
ty breberky, které každého zahrádkáře od srpna trápí se jmenují sametky a pokud nechcete používat chemické odpuzovače, máte jedinou možnost obrany - ihned po příchodu ze zahrady si důkladně omýt nohy až ke stehnům. Ty mršky cestují po noze a jakmile najdou teplá místa např, pod gumičkou prádla, zavrtají se.
S pozdravem Josef Hejduk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Kocour - (17), 30.7.2002 23:46

Pouze doplním informaci kolegy pana Hejduka. Larvy jsou cca 0,25mm veliké. Larvy se pod kůži zavrtávají především tam, kde prádlo těsně přiléhá k tělu nebo v kožních záhybech a pod. Po zavrtání rozkládají svými šťávami tkáň a vzniklou tekutinu sají. Většinou po třech dnech odpadnou a ranka se zahojí. Pokud larva odpadne doma, nemusíte mít obavy o zamoření bytu. Larvy potřebují půdu, ve které se přeměňují. Jako asi nejúčinnější prevencí je pravidelné sekání trávníků a jejich kropení. Sametky nesnášejí vlhko. Proto, jak uvádí kolega Hejduk, je dobré se ihned po návratu řádně osprchovat. Momentálně jsem i já osobně hostitelem těchto potvůrek. Letos ale vyrazily nějak dříve. Běžně se totiž objevují v druhé polovině srpna a začátkem září.
S pozdravem,
Petr Kocanda - Kocour

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 250.71 (?), 11.6.2007 21:46

Vaše rada je dobrá jen prosím o doplnění co krom vody na ty potvory platí,  mohu se udrbat. Děkuji za rychlou odpověď

Klapka Ladisla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 249.156 (?), 5.8.2007 17:25
To sem ráda, že se nedrbu sama, ale je to opravdu humus představa.
Můj postřeh, ať dělám co dělám, svědí a pupence mám vždy tak týden až 10 dní, nemazat, nestojí to za to.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 55.6 (?), 18.8.2011 21:42
Mě trápí taky. Byla jsem na kožním a můj skvělý doktor mi všechno vysvětlil a dostala jsem na to pudr... Teprve s léčbou začínám, takže pupínky pořád jsou (prý tam můžou být ještě další měsíc), ale svědění ustalo a to je asi to nejotravnější. Všem hostitelům přeji brzké uzdravení :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 221.67 (?), 10.6.2012 23:28

Po mesici ponococovani konecne usnu.na koznim jsem dostala vodu se sirou.Zabira.horsi bude zbavit se modrin ktere mi zustavaji..Sbirani jahod jedine ve skafandru.To nemluvim o 20aru osazeneho humna.Nevim jak se mezi potvorama jinak da pohybovat.plati na ne nejaky repelent?cheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 174.18 (?), 5.8.2012 18:32

Nam se osvedcilo potrit pupinek lakem na nehty.  Svedi jenom chvilku, pak se sametka pod lakem udusi, takze az se lak v podstate po par dnech sam odloupne, kuze je zahojena.

Preventivne nez vyjdeme na zahradu, tak pouzijeme Alpu, po prichodu domu sprcha, saty do pracky.

Na zahradu chodit co nejmene obeceni - nahe deti byvaji prekvapive postipane malo, i kdyz jsou venku skoro porad. Mate- li bazen, skocte cas od casu mezi praci do nej. Nechodte na zahradu, kdyz fouka vitr - zveda ty potvory totz  ze zeme a pak pristanou treba ve vlasech, ci za krkem. Lwinkovu zdar!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 174.18 (?), 5.8.2012 18:36

A jeste neco: vysadte si na po cele zahrade a 10m salvej. yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 242.115 (?), 27.8.2013 21:53

Dobrý je na to také vitamín B complex, který je účinný i proti komárům a jiným parazitům užívaný je jako prevence:)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika