Mšice a jak na ně



host - 123.86 (?)
5.7.2008 8:10

Moc děkuji Lumikol za radu... určitě zkusím...:o) Jana

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
kenybz - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (64) - 44.15 (?), 1.7.2008 6:58
Takže fotku přikládám sice je lehce rozmázlá ale vidět to je :-)
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
kenybz - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (64) - 44.15 (?), 1.7.2008 7:09
takové ty bílé flíčky na listech pod škvorem tak to jsou vysáte uschlé mrtvé mšice
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Lumikol - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 181.138 (?), 1.7.2008 9:01
Moje babička patlala mšice mýdlovou vodou,(:psalo se o tom mezi růžema).Ale nepamatuji jestli to aplikovala i na zeleninu, mě to u kytek funguje.Zdravím Lucka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 174.222 (?), 3.7.2008 13:03

Zdravim... chtěla bych se zeptat na radu od Lumikol. Mýdlová voda mě hodně zaujala... s mšicema bojuji každe leto na venkovnich rostlinach.Ted jsem je našla pro začatek na durmanu... Mužu se zeptat na postup s mýdlovozu vodou? abych vic neublížila rostlinám než mšicim... Moc děkuji...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lumikol - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 181.138 (?), 4.7.2008 9:13
Zdravím, babi používala dědovo mýdlo na holení a štětkou mšice patlala.:o)) Já si hodím do misky S vodou normální tuhý mejdlo a starým štětcem od pudru nadělám mydlinky a mydlím ty potvory hlava nehlava.Ráno namydlím večer pokropím.Funguje mi to na růžích, kopretinách,jiřinách a svídě s durmanem zkušenosti nemám, zkuste to na kousku nerada bych měla vaši květenu na svědomí :o)) Pěkný den Lucka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 180.74 (?), 3.7.2008 13:53

Už jsem tu o likvidaci mšic psala, ale zapomněla jsem napsat, že já mívám každý rok docela hodně mšic na mrkvi. Jenže aby to nebylo tak jednoduché, jsou pod povrchem půdy. Takže s nimi bojovat příliš nelze. Mravenci okolo krčku mrkve postaví ze zrníček půdy takové hrádečky, aby měly ty jejich mšice opravdu komfort, aby na ně nefoukalo, aby na ně nepršelo, aby na ně nemohli predátoři a já. Ty pískové stavbičky jim občas pobořím, ale je to celkem zbytečné. Na rozdíl ode mě mají času dost a s trpělivostí a zarputilostí sobě vlastní je postaví znovu. Tak s tímto si rady opravdu nevím. Ví někdo z vás? Díky za každý nápad!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 121.238 (?), 4.7.2008 11:39

Na toto tazko vymysliet nejaku strategiu.

Mravce by inac boli uzitocnou sucastou zahrady, ale kedze prepadli sladkemu, tak len skodia. Bodaj by sa im z toho pokazili zuby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 123.86 (?), 5.7.2008 8:10

Moc děkuji Lumikol za radu... určitě zkusím...:o) Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 76.122 (?), 5.7.2008 11:57

Jenže ono ne mravenec jako mravenec. Nepamatuju se že bych viděl pěstovat mšice jiný mravence než takový malý černý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 91.21 (?), 5.7.2008 12:49

Přidám taky něco.Týden den co den jsem umýval papriky mýdlovou vodou, nechtěl jsem použít chemii.Mšice byly pořád, málo ale byly.Nakonec jsem použil Mospilan a je pokoj a na paprikách po třech dnech je vidět jak ožily.Udajně Mospilan podporuje rozvoj svilušek, je to pravda?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika