Jak se zbavit tesaříka krovového?



kesnerova - (5) - 157.147 (?) 
15.8.2008 13:32, zobrazeno: 38856x

S dodávkou dřeva na zatopení se nám dovezl i tesařík krovový a po 3 měsících vidíme v dřevěném palubkovém obložení díry. Jak ho zničit, než nám zdevastuje chaloupku?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 186.98 (?), 15.8.2008 13:42

Nu pokud jste si dovezli tesarika pred 3 mesici, tak za ty diry muze neco jineho (vyvoj tesarika trva 2-3 roky - ty diry jsou vyletove otvory imag, tj. vajicka tam musely byt nakladeny pred nekolita lety). Ale predpokladam, ze se tam dostal uz drive a je to on - likvidace bude obtizna - muzete zkusit natrit napadene palubky nejakym prostredkem proti drevokaznemu hmyzu, maji v kazdem hobbycentru, ale vysledek nejisty - jedina jista je mikrovlna technologie (hodne draha), nebo tlakova injektaz - taky byste museli volat specializovanou firmu a poradne se placnout pres kapsu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 44.15 (?), 15.8.2008 14:36
lignofix i-profi, dle návodu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 220.253 (?), 9.9.2008 15:00

Nepodléhat panice, měli jsme jednu larvu v kuchyni ve stropním obkladu, a po celé 3-4 roky jsme mu něřekli jinak než "Rudolfek", neboť večer vždy jej bylo slyšet, jak postupně "frézzuje dřevo" - vrzz-vrzz. Postupně se prokousával celou délkou prkna a zvětšoval chodbičku, jak přibíral na hmotnosti. Při nějaké příležitosti jsem prkno uvolnil a milého Rudolfka dal sousedovým slepicím. Obklad byl na péro a drážku a on sežral skoro celé péro (délka 2,5m).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 145.136 (?), 8.10.2008 21:37

I já můžu doporučit mikrovlnnou technologii, sanace je rychlá, čistá, pravda i dražší. Ale účinnost je stoprocentní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 1.251 (?), 26.10.2008 1:28

Je na to nějaká aparatura, kterou by se mohla ošetřit střešní konstrukce bez rozebírání, případně i plechy na střeše?

Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 145.136 (?), 10.11.2008 21:44

Je. Právě ta mikrovlnná technologie je schopná zlikvidovat tesaříka i bez rozebírání krytiny. Já jsem o ni slyšel jako o velice vhodné technologii a taky si přečetl na webových stránkách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 2.155 (?), 17.12.2008 21:38

Zdravím, můžete tady někdo napsat odkaz, kde lze najít informace nebo firmu - o té mikrovlnné technologii? Ty chemikálie z obchodů jsou na nic (Lignofix, Bochemit). Potřebuji zvítězit za každou cenu. Předem děkuji za informace.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 2.155 (?), 17.12.2008 21:49

Ještě "já" - potřebuji spíše informace či kontakt na firmu, co to opravdu umí a má na to profi vybavení. Teorii na internetu lze najít ihned, ale reference  - to je o něčem jiném. Nerad bych platil nějaké amatéry. Jsem kousek od Karviné na Ostravsku. Díky předem za tip.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.138 (?), 17.12.2008 21:55

Pokud dodržíte návod, není možné, že by to nefungovalo. Jakmile odtáhnou larvy zevnitř, nové už nemají šanci.

Tři nátěry na staré trámy, nové latě a po 10 letech ani prášek. Přitom vedle je kůlna, kde ošetření nebylo možné kvůli přístupu, kde pořád řádí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika