Bobkovišeň - okousané pokroucené listy



host - 166.68 (?) 
18.8.2023 16:37, zobrazeno: 1498x
Dobrý den, na balkoně máme ve velkých květináčich zasazeny dvě bobkovišně. Ze zahradnictví jsme je přivezli kralsné, ale po pár týdnech se napřed na nových listech, později všude objevily okousané a pokroucené listy, jakoby zaschlé. Na některých listech jsou černé tečky. Žádné očividné škůdce jsem nenašla. Existuje na to nějaký postřik či rostlina strádá a mám ji přihnojit? Děkuji za odpověď GB
Nové listy
Nové listy
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 91.196 (?), 18.8.2023 17:58

Zahnívání kořenů-mokro, horkocool, SPCH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 166.68 (?), 18.8.2023 19:55
Děkuju, Ale to se mi nezdá🤔 půda je vlahá, se zálivkou to nepřeháním…a nesedí mi to k těm po obvodu okousaným listům.. GB
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.182 (?), 18.8.2023 20:58

Ty listy sice mají poškozené okraje, ale okousané nejsou. Připadá mi také, jako SPCH,, že mají moc vláhy, ona půda potřebuje občas trošku proschnout, aby se do ní dostal i vzduch. Taky mrkněte na květináče, jestli na ně nepálí slunce a kdyžtak je z té strany trochu zastiňte, aby se kořeny zbytečně nezahřívaly.

Jinak bobkovišně ve volné půdě trpí na lalokonosce, ale ti vykusují - doslova vykrajují - půlkulaté výřezy (a špatně se jich zbavuje).           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.182 (?), 18.8.2023 21:02

ps - pokud by se projevila nějaká houbová choroba, používal se u nich opakovaný postřik Dithane, ale mám dojem, že už se teď neprodává, co ho nahradilo, nevím. L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika